iPad nereden alınmalı?

Bu konuda ben de emin olamadım onu da soracaktım. Üniversite öğrencisi değilim ama sitede herhangi bir doğrulama istemiyor. Bağdat caddesi Apple'a gidip sorduğumda da e-posta atmam gerektiğini söylediler ama sitede buna dair bir bilgilendirme de yok. e-posta'yı nereye atacağım da yazmıyor.
Bir yakınımın üniversite öğrenci belgesini kullanabilir miyim? Faturadaki isimle tutması gerekiyor mu? Yoksa onun adına mı satın almamız gerekir. Ya da hiç öğrenci belgesi paylaşmasam ne olur?
İşlem şu şekilde işliyor:
[email protected] adresine konu kısmına W ile başlayan sipariş numarasını yazarak öğrenci belgeni gönderiyorsun. Ve işlem tamamlanmış oluyor.
Ben de üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Bu sene mezun senem. Yakın arkdaşımdan rica ettim. Fatura ismi ile belge sahibinin uyuşması gerekiyor ama işlem gayet pratik. Fatura felan diyince çok ciddi işler gibi geliyor ama gayet pratik bir işlem.
Apple'ın müşteri hizmetlerini aradığınızda ve durumunuzu anlattığınızda size bu yoldan da bahsedeceklerdir.

Bazı arkadaşlar apple'a böyle bir belge göndermedikleri halde öğrenci kampanyasından yararlanabildiklerini söylüyorlar. Size tavsiyem öğrenci belgesini alabileceğin bir büyüğün varsa belge ile işlem yapmandır. Bu arada öğretmenler ve akademisyenler için de bu kampanya geçerli.

İşlem şu şekilde işliyor:
[email protected] adresine konu kısmına W ile başlayan sipariş numarasını yazarak öğrenci belgeni gönderiyorsun. Ve işlem tamamlanmış oluyor.
Ben de üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Bu sene mezun senem. Yakın arkdaşımdan rica ettim. Fatura ismi ile belge sahibinin uyuşması gerekiyor ama işlem gayet pratik. Fatura felan diyince çok ciddi işler gibi geliyor ama gayet pratik bir işlem.
Apple'ın müşteri hizmetlerini aradığınızda ve durumunuzu anlattığınızda size bu yoldan da bahsedeceklerdir.
Aslında garanti işlerinde faturadaki kişi dışında birisi işlem yapacaksa problem çıkabiliyor, Apple ne yapar bilmem ama.

Gürgençler'e gidip alabilirsiniz belki. Sitelerinde satmıyorlar ama mağazada olabilir. Öğrencilere ücretsiz Beats Studio Buds da veriyorlar ama mağazada var mı bilmiyorum.

Fatura öğrencinin adına olmalı diye biliyorum.
Gürgençler de belge istiyor. Cihazımı ilk başlarda Gürgençler'in mağazasından alacaktım ve benden belge istemişlerdi.

Aslında garanti işlerinde faturadaki kişi dışında birisi işlem yapacaksa problem çıkabiliyor, Apple ne yapar bilmem ama.
Onu da sordum. Apple'daki yetkili çıkmaz dedi. Macbook'umu satın aldığımda renginden dolayı iade işlemi oluşturdum. Fatura ismi ile ilgili önüme engel çıkartmadılar. Servis işleminde de olacağını sanmıyorum. Çünkü apple cihazlarda Apple Care bulunuyor. Bu nedenle ekstra bir doğrulamaya gerek olacağını düşünmüyorum. Ama yine de arkadaşın sormasında yarar var.

Son düzenleme:
Gürgençler de belge istiyor. Cihazımı ilk başlarda Gürgençler'in mağazasından alacaktım ve benden belge istemişlerdi.
Yazarken lise öğrencisi olduğunu bilmiyordum konu sahibinin. O zaman dediklerimi PT için yineliyorum, bu kez lise öğrenci belgesiyle alabilirsiniz ama kulaklık hediye etmiyorlar. (Bkz: Pozitif Teknoloji öğrenci indirimi)

Onu da sordum. Apple'daki yetkili çıkmaz dedi.
Öyleyse bir tanıdık adına apple.com üzerinden almak en mantıklısı bence. Hem daha ucuz hem de Airpods hediyesi var.

Geri
Yukarı