iPad Pro vs Samsung Tab S8 Ultra

Kalemle daha ziyade not tutacaksan Samsung. Fakat daha ziyade cizim yapmayi dusunuyorsan iPad.

Sebebi:
iPad'in kalemi daha rijit bir uca sahip. Yazarken ucu esnemiyor. Civiyle yaziyormuscasina bir hissiyati var. O yuzden bu kalemle hizli ve uzun sure not almak cok konforlu degil. Ama cizim yaparken de tam tersi daha hassas calisabilmeni saglar.

S-pen ise cok daha hafif, ucunda kecemsi bir madde var ve yazarken cok daha yumusak bir hissiyat veriyor. Bu yuzden hizli not almak icin oldukca uygun bir kalem. Ama cizim konusunda ne kadar tatmin eder bilmiyorum.

Iki tablet de 120Hz. Kendi iclerinde yuklu gelen not uygulamalariyla kullanirken ikisinde de gecikme suresi cok dusuk. Hizli not tutarken bile gecikme hissedilmiyor. Ama iki cihazda da kendi not uygulamalari disinda 3. parti uygulama yuklersen gecikmeyi hissedersin. Bu noktada ben sahsen Samsung'un not uygulamasini Apple'in not uygulamasindan daha basarili buluyorum. Kullanimi bana gore cok daha rahat.

Uygulama cesitliligi bakimindan Apple, Android'den cok daha onde. Eger sadece yazi yazmak disinda isler icin de kullanacaksan veya ozel olarak aradigin bir uygulama varsa, oncesinde mutlaka Google Play Store'da ve App Store'da var mi diye bence web'ten kontrol et.

iPad disinda baska Apple cihazlarin da varsa iPad'i tercih etmek daha mantikli olabilir. Cunku ornegin macbook kullaniyorsan kablosuz olarak, iPad'ini 2. monitor gibi kullanabiliyorsun. Veya airdrop ile cok kolay bir sekilde Apple cihazlarin arasinda dosya aktarimi yapabiliyorsun.

Kisacasi Apple ekosisteminde degilsen ve yazi yazma/not tutma agirlikli calisacaksan ben olsam Samsung alirdim. Onun disinda iPad.

Yeni konular

Geri
Yukarı