Tab S8 Ultra vs. iPad Pro 4. nesil

Havva Erdoğan

Centipat
Okulda not almak (özellikle PDF üzerine) ve çizim yapmak için alacağım fakat ikisi arasında çok kararsız kaldım. Benim için doğru düzgün not ve çizim uygulaması desteğinin olması, kalem tutuşunun rahat olması ve pil süresinin iyi olması çok önemli. Hangi tableti tercih etmeliyim?

Samsung’un kalemi yazı yazmak için çok güzel bence ama ben de iPad Pro’dan yana kullandım tercihimi. Hem ekosistem hem de az çok güvendiğim bir cihaz olduğu için seçtim. iPad için not ve çizim uygulamaları bence çok daha rahat, işlevsel. Aynı zamanda iPhone kullandığım için bir cihazdan kopyalayıp diğerine yapıştırma özelliği her kadar kulağa basit gelse de benim için acayip bir özellik oldu.
Ekosistem olayını çok önemsemiyorsan ikisinin kalemini de denemeni öneririm.

Hocam pardon ama 14.6 inch ekran ile okulda not almak biraz sıkıntı olmaz mı? :D Sürekli yanınızda taşıyacaksanız kesinlikle bir tık daha küçük ekran bakın derim. S8+ gayet ideal.

Yıllardır tablet ile not alıyorum okulda, 12.9 bile bazen büyük gelebiliyor. Hem çok dikkat çekiyor hem de çok alan kaplıyor. Genel olarak 11 inch bu iş için en ideali ancak iş çoklu pencerede işlem yapmaya geldiğinde biraz can sıkabiliyor. Eğer orta halli büyüklük problem olmazsa kesinlikle 12.9 öneririm iPadi'de.

Geri
Yukarı