IPad vs MacBook Air

tatarramazan321

Decapat
Daha fazla  
Üniversite için bir bilgisayar almak istiyorum. Bütçe 28 bin civarı iPad Pro 11 M.2 ya da MacBook Air M1 alabilirim tarih okuyacağım.
Hangisi daha mantıklı olur arada sırada C# ya da Python gibi yazılım dillerini öğrenmeye çalışıyorum.
Bir de malum vergi indirimi gelebilir mi yakın zamanda Apple indirimlerinde almak istiyorum.

Üniversite için bir bilgisayar almak istiyorum. Bütçe 28 bin civarı iPad Pro 11 M.2 ya da MacBook Air M1 alabilirim tarih okuyacağım.
Hangisi daha mantıklı olur arada sırada C# ya da Python gibi yazılım dillerini öğrenmeye çalışıyorum.
Bir de malum vergi indirimi gelebilir mi yakın zamanda Apple indirimlerinde almak istiyorum.
Macbook Air ya da Pro almak daha mantıklı iPad almaktansa. Macbook Air'da fan bulunmadığı için render perfomansı falan Pro'ya göre sıcaklıktan dolayı düşebiliyor bilgin olsun. Ram miktarında oynayabiliyorsan 8GB'dan yukarı tercih etmek daha mantıklı olacaktır senin için. Sonradan M serisi CPU'larda ram upgrade olmuyor.

MacBook Air'ya da Pro almak daha mantıklı iPad almaktansa. MacBook Air'da fan bulunmadığı için render perfomansı falan Pro'ya göre sıcaklıktan dolayı düşebiliyor bilgin olsun. RAM miktarında oynayabiliyorsan 8 GB'dan yukarı tercih etmek daha mantıklı olacaktır senin için. Sonradan m serisi CPU'larda RAM upgrade olmuyor.

Maalesef bütçem kısıtlı olduğundan MacBook Air 8 GB RAM olanı alabilirm. Not almada kolaylık için iPad düşünüyordum ki artık IPad'lerin Mac'lerden pek farkı kalmadı işletim sistemi haricinde.

Aynı ikilemde ben de kaldım tercihiniz ne oldu acaba?

Gerçekten uzun bir süreç oldu, ama tercihimi Huawei MatePad 11'den yana kullanıp yanına da biraz daha birikim yapıp MacBook Air M.2 almak oldu. Ama sizin için önerim M2 Air almanız olurdu çok extrem işler yapmadıkça 8 GB yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı