iPhone 11 %98 pil sağlığı iyi midir?

veysel.requ

Kilopat
Yer
Adana
Merhaba, 2022 Ocak ayının sonunda aldım telefonumu. 2 haftadır bakmamıştım pil sağlığına bugün baktığımda yüzde 99 olduğunu gördüm. Biraz internette takılırken tekrar baktım ve 98 olduğunu gördüm. Adana'da yaşıyorum hava sıcaklarından dolayı telefonun arada ısınmasından ve 4 aylık bir kullanım nedeniyle bu değer normal mi? Ayrıca şarj döngüm 130.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, biraz hızlı bir düşüş olmuş gibi görünse de çokta etkileyeceğini ve önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bir çok etken sebep olmuş olabilir, sonuçta bu cihazlar artık üretilmiyor, aldığınız cihaz aylardır belki de yıllardır kapalı kutu içinde bekliyordu, şarj etme alışkanlığınız nasıl? (Genelde şarj etmek için tamamen bitmesini beklemeyin derler.)

Şahsen; 2021 Ekim ayından itibaren iPhone 13 Pro Max kullanıyorum ve pil sağlığı hala %100, şarj etme alışkanlığım ise şarjı olsun olmasın her gece yatarken şarja koyarım. (Tabi teknoloji vs. farkları da olabilir.)

Merhaba, 2022 Ocak ayının sonunda aldım telefonumu. 2 haftadır bakmamıştım pil sağlığına bugün baktığımda yüzde 99 olduğunu gördüm. Biraz internette takılırken tekrar baktım ve 98 olduğunu gördüm. Adana'da yaşıyorum hava sıcaklarından dolayı telefonun arada ısınmasından ve 4 aylık bir kullanım nedeniyle bu değer normal mi? Ayrıca şarj döngüm 130.
80 olunca prizden çek 20 de tak en uzun böyle gidiyor değeri normal şuan.

Merhaba, biraz hızlı bir düşüş olmuş gibi görünse de çokta etkileyeceğini ve önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bir çok etken sebep olmuş olabilir, sonuçta bu cihazlar artık üretilmiyor, aldığınız cihaz aylardır belki de yıllardır kapalı kutu içinde bekliyordu, şarj etme alışkanlığınız nasıl? (Genelde şarj etmek için tamamen bitmesini beklemeyin derler.)

Şahsen; 2021 Ekim ayından itibaren iPhone 13 Pro Max kullanıyorum ve pil sağlığı hala %100, şarj etme alışkanlığım ise şarjı olsun olmasın her gece yatarken şarja koyarım. (Tabi teknoloji vs. farkları da olabilir.)
Şarj etme alışkanlığım son 1 aydır 20-80 arasında ama çoğu zaman buna dikkat göstermiyorum. Zaman zaman şarjımın bitip kapandığı dahi oluyor. Ayrıca son zamanlarda şarjda kullanma olayım da arttı. Bu hususta bundan sonra daha dikkatli davranacağım.
Evet öyle yapmaya başladım artık. Teşekkürler

Şarj etme alışkanlığım son 1 aydır 20-80 arasında ama çoğu zaman buna dikkat göstermiyorum. Zaman zaman şarjımın bitip kapandığı dahi oluyor. Ayrıca son zamanlarda şarjda kullanma olayım da arttı. Bu hususta bundan sonra daha dikkatli davranacağım.

Evet öyle yapmaya başladım artık. Teşekkürler
Ben de almayi düşünüyorum xs , se 2020 ,11 arası gidip geliyorum önerir misiniz?

Bunu manuel olarak yapmasına gerek yok, iPhone’lar şarj alışkanlığı özelliği ile bunu otomatik olarak yapıyorlar.

Örneğin; genelde şarja gece 12’de koyup sabah 9’da çıkardığınızı varsayıyorum. Koyduktan sonra %80’e kadar şarj ediyor ve şarj etmeyi bırakıyor daha sonra saat 9’a kadar %100 yapabileceği süre içinde tekrar şarj etmeye başlıyor.

Konuyu açalı 1 hafta oldu ve şu an %97'ye düştü 😀

Merhaba, kullanım ve performansı etkileyen bir sorun yoksa bence kafaya takılacak bir problem yok.
Biraz daha gözlemleyin.

Ayrıca Apple diyor ki;

"Piliniz 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin %80’ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. 2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsar."

Bana göre meali: 500 kere tam şarj etmeden %80 altına düşerse garantiye gönderebilir, sonuç alabilirsiniz. :)

Geri
Yukarı