iPhone 11 asgari ödeme ile alınır mı?

umuttk6

Decapat
Merhaba 18 bin TL limitli kredi kartım var.

iPhone 11 128 GB almayı planlıyorum, Trendyol'da taksit yapılmıyormuş. Peşin versem borcu öderken asgari ödeme diye bir şey var onu ödeyerek acaba alabilir miyim? Ve asgari ödemenin 18 bini aylık ne kadar olur?

Asgari ödeme toplam borcun %30 kadarını ifade eder. Yani 6bin lira civarı ödemek zorunda kalırsın. Ama asgari ödemeyle borç bitmez. Çok fazla faiz yersin. Ayrıca bazı bankalar 2-3 ay arka arkaya asgari ödemeden fazla yapmana izin vermiyorlar. Kredi çekmek daha mantıklı düşük faizli bulursan

İPhone 11 almanızı önermem. Şu an o fiyatlarda neredeyse her konuda daha iyi olan başka modeller var. En az 12-13 almadıkça paranızı o kadar zorlamanız saçma olur. Hem özellikleri ekstra kısıtlı, hem de eski. Ana konudan alakasız olabilir ama tavsiyem "Almayın".

Ortalama 3,600 TL asgarisi gelecektir lakin kredi kartı 25 bin üzerindeyse %40 baz alınır eğer öyleyse 7,000 gibi bir tutar ödersiniz. Ayrıca asgari ödemek ile taksit ödemek arasında fark var, çok faiz gelir o borç öde öde bitmez.

Kredi çekin daha iyi, telefona neredeyse faizsiz kredi çıkartıyorlar.

Reis bence İphone 11 alınmamalı. Bizzat kendim kullanıyorum ve pra tuzağı olduğunu düşünüyorum. İlla alacağım diyorsan ben 10.000 kredi çektim 6 ay vadeli 1800 ödemeli. 11.000 lira oldu. 2000de kendim koydum aldım.

Asgari ödemek yerine ihtiyacınız olan miktarı nakit avans çekip bankanın size sunduğu vade miktarına göre kendinize uygun bulduğunuz vadeyi seçip peşin bir şekilde telefonu alabilirsiniz. Böylelikle asgari ödemenin faiziyle uğraşmazsınız, üstelik ne ödediğinizi bilerek her ay ekstrenizi öderken kredi puanınızı da arttırabilirsiniz.

Geri
Yukarı