Çözüldü iPhone 11 eski sürüme dönülebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

andrea is god

Hectopat
Arkadaşlar geçenlerde iPhone 11 beta iOS 17 yükledim ancak kasmalar buglar vs çoğaldı. En son güncel sürüm 16.5 olarak gözüküyor ama ben iOS 15'e dönmek istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Developer beta sürümleri gerçekten riskli bunu bilerek geçiş yapmalıydınız, şu anda çok bug var. Temmuz ayında Public Beta, Eylül'de ise kararlı sürüm yayınlanacak.

Asıl sorunuza gelecek olursak;
- iPhone 11 için iOS 16.5'in IPSW dosyasını bilgisayarınıza indirin.
- iTunes ile iPhone 11'i bilgisayarınıza bağlayarak iPhone’u Geri Yükle tuşuna Shift veya Option tuşu ile basılı tutup, daha sonrasında IPSW dosyanızı seçerek, eski sürüme dönebilirsiniz.
iOS 15'e geri dönemezsiniz çünkü imzalar kapanalı çok uzun zaman oldu. Apple tarafından imzalanmayan sürümleri kuramazsınız. iOS 16.5'e dönebilirsiniz sadece. Tabii umarım 16.5 yedeği almışsınızdır.

Yedek derken herhangi yedek almadım ama içerisinde önemli bir şeyler mevcut değildi anladığım kadarıyla bir dosya indirip tekrar yüklüyoruz yedek almamam bir sorun teşkil eder mi acaba?

Yedek derken herhangi yedek almadım ama içerisinde önemli bir şeyler mevcut değildi anladığım kadarıyla bir dosya indirip tekrar yüklüyoruz yedek almamam bir sorun teşkil eder mi acaba?
Beta sürümlerden ana sürümlere dönebilirsiniz sorunsuzca yedek zorunlu değil.

Hayır, iCloud'a zaten rehberiniz veya diğer notlar olsun fotoğraflar olsun yedekleniyor. Uygulamalarınızı baştan kurmanız gerekecektir sadece o kadar. O yüzden yedek alın diyoruz Beta sürüme geçeceklere. Sonra pişman olup geri dönmek isteyince yedek olmadığı için veri kaybına uğruyor bir çok insan. Ya da en baştan uğraşıyor uygulamaları kurmak için.

Developer beta sürümleri gerçekten riskli bunu bilerek geçiş yapmalıydınız, şu anda çok bug var. Temmuz ayında Public Beta, Eylül'de ise kararlı sürüm yayınlanacak.

Asıl sorunuza gelecek olursak;
- iPhone 11 için iOS 16.5'in IPSW dosyasını bilgisayarınıza indirin.
- iTunes ile iPhone 11'i bilgisayarınıza bağlayarak iPhone’u Geri Yükle tuşuna Shift veya Option tuşu ile basılı tutup, daha sonrasında IPSW dosyanızı seçerek, eski sürüme dönebilirsiniz.

Çözüm

Geri
Yukarı