iPhone 11 hakem heyeti değişim kararı verir mi?

luxruffy

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, iPhone 11 model cihazı 2020 Nisan ayından beri kullanmaktaydım. 1 haftadır dokunmatiğinde sorunlar olduğu için Zentech yetkili servisine teslim ettim ve dün Multi-Touch özelliğinin çalışmaması nedeniyle garanti kapsamında ekran değişimi yapılacağına dair servis raporu girilmiş. Apple'nin 2019 Nisan ve 2020 Mayıs aralığında üretilen iPhone 11 cihazlarında ekran değişim programı var ve web sitesinden kontrol ettiğimde cihazımın değişim programına girdiği belirtiliyor. Ancak ben bu telefonun kusurlu üretilmesi nedeniyle ekran değişimi olsa dahi Tüketici hakem heyetine başvuru yapıp para iadesi veya telefonun birebir değişimi talep edebilir miyim? Birinci sebebim ürünün kusurlu üretilmesi ve web sitesinde bu seri numarasının kapsama girdiğinin yazması ve ikinci sebep ise teknik servis müdahalesi olan cihazlarda su geçirmezlik ve toz geçirmezlik özelliği hakkında herhangi bir garanti verilmemesi. Sonuç sizce ne olur? Başvurmaya değer mi?
Şimdiden teşekkürler.

Böyle bir yasa var ancak hakem heyeti verir mi orasını bilmiyorum.

Böyle bir yasa var ancak hakem heyeti verir mi orasını bilmiyorum.

Telefon elime ulaştıktan sonra aldığım yerle mi görüşmeliyim önce?
Toz ve suya dayanıklı zaten cihaz, garantili değil, ekran değişimi sonrası su bandını takıyorlar bir sorun olmaz sıfırından.

Evet doğru sıfırından bir farkı olmaz ancak teknik servis eli değmiş olacak. Yani ürün çıkıştan hatalı yenisiyle değiştirirlerse onarılmış telefon yerine daha iyi olmaz mı?

Zorlu Center'a yakınsan bizzat gidip sorununu anlat ve bunun kullanıcı hatası olmadığını, hatalı ürün olarak eline geçtiğini bu sebeple de sıfır değişim istediğini, teknik servis görmesini istemediğini belirt. Yardımcı olunur belki eğer kullanıcı kaynaklı olmadığından emin olurlarsa. Aksi takdirde dediklerini gerçekleştirebilirsin. Süreç uzun olur ama belki alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı