iPhone 11 hızlı şarj performansı normal mi?

BatuhanBlack

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştiricisi
İki gün önce bilindik bir site üzerinden Spigen steadiboost 27W hızlı şarj cihazı USB-C pd 3.0 ve Mcdodo CA-1030 36W Type-C to lightning şarj kablosu aldım.
Bugün elime ulaştı, kullanıp test edeyim dedim. Full orijinal %70 pil sağlığı olan iPhone 11 cihazımda batarya düşük şarjda 10-11W güç verirken %55-70 şarjı varken 7-9W arasında, %80+ olduğunda 5W altında bir değer veriyor hatta 1.5-2W verdiğine de denk geldim.

Acaba prizimde mi sıkıntı var deyip evdeki diğer prizlerde denedim, aynı değerlerin olduğunu fark ettim. Aynı şekilde başka bir binada %35 şarjı varken denedim maksimum 11-12W çektiğini gördüm.
Pd sorunsuz çalışıyor ışığı yanıyor, bunu belirtmek isterim soracak olursanız.

Şarj durumuna ait bilgi vereyim saat 00:11'de %40 şarjı varken saat 00:42'de şarjı %78 olmuş bulunmakta ve ekran açıkken 6.4W, kapalıyken 5.5W çekmekte.

Ben elektronikten pek anlayamıyorum sizlere danışmak istedim. Bilen birisi yardımcı olabilir mi?
Bu iki farklı marka şarj adaptörü ve kablosu minimum 27W destekleyebilirken ve iPhone 11 kendi sitesindeki verilere göre minimum 18W pd hızlı şarj desteklerken benim cihaz neden bu kadar az güç çekiyor? Satın aldığım ürünlerin birinde arıza olabilir mi yoksa bu durum normal mi?

Son düzenleme:
Bina ve priz değiştirmek iyiymiş hocam:)hepsindeki elektrik aynı sonuçta:)bataryanın şarj seviyesi düşük olduğunda daha hızlı şarj olsun diye daha fazla güç çekiyor, her farklı batarya seviyesinde farklı Watt değeri görmeniz bundan kaynaklı mesela 80 üstüne çıktığı zaman telefon normaldede çok yavaş şarj olur, batarya sürekli aynı hızda şarj olursa fazla ısınır, yıpranmaması için koyulan bir önlem bu gözüken değer 1-2W normal, 18W konusuna gelecek olursak maksimum olarak belirtilen değer O, illa o kadar güç çekecek diye kural yok, bataryanız eskidiği içinde bu değer değişebilir

Bina ve priz değiştirmek iyiymiş hocam:)hepsindeki elektrik aynı sonuçta:)bataryanın şarj seviyesi düşük olduğunda daha hızlı şarj olsun diye daha fazla güç çekiyor, her farklı batarya seviyesinde farklı Watt değeri görmeniz bundan kaynaklı mesela 80 üstüne çıktığı zaman telefon normaldede çok yavaş şarj olur, batarya sürekli aynı hızda şarj olursa fazla ısınır, yıpranmaması için koyulan bir önlem bu gözüken değer 1-2W normal, 18W konusuna gelecek olursak maksimum olarak belirtilen değer O, illa o kadar güç çekecek diye kural yok, bataryanız eskidiği içinde bu değer değişebilir

Videoda gözüken hızlı şarj Watt değeri telefonun desteklediği değerken, elimdeki cihazın desteklediği hızlı şarj değerini göstermeyince ya benim cihazda sorun var dedim ya da kusurlu ürün gönderdiler sandım. Ben bu elektronik şeylerden çok anlamıyorum hocam :)

Videoda gözüken hızlı şarj Watt değeri telefonun desteklediği değerken, elimdeki cihazın desteklediği hızlı şarj değerini göstermeyince ya benim cihazda sorun var dedim ya da kusurlu ürün gönderdiler sandım. Ben bu elektronik şeylerden çok anlamıyorum hocam :)

Batarya neredeyse yarı ömrüne gelmiş, o yüzden tam güç çekmiyor olabilir

Geri
Yukarı