iPhone 11 IMEI attırması zor mu?

Yurt dışından iPhone 11 getirttirsem IMEI attırması çok mu zor iPhone telefonlara?
Telefoncu bir tanıdığımız var, telefona yaklaşık 150 tl vererek açıyor her 1 ayda mı 3 ayda mı ne 150 tl vermek gerekiyormuş, ama bu yasa dışı açma işlemi olarak geçmiyor devlete para vererek açmak gibi bir şey sanırsam. Yine de önermiyorum oldukça yüksek bir ücret, güvendiğiniz telefonculara yine de bi sorun derim.

Benim amcamda sürekli telefon değiştiriyor ve hep yurt dışından getirtiyor orada tanıdığı var gelirken getiriyor telefonlarda 2 adet IMEI var ve her IMEI'nin de 1 sene kullanma süresi var. O şekilde kullanıyor. Şu an iPhone 13 Pro Max kullanıyor.

Benim amcamda sürekli telefon değiştiriyor ve hep yurt dışından getirtiyor orada tanıdığı var gelirken getiriyor telefonlarda 2 adet IMEI var ve her IMEI'nin de 1 sene kullanma süresi var. O şekilde kullanıyor. Şu an iPhone 13 Pro Max kullanıyor.
1 adet fiziksel SIM, 1 adet de e-SIM vardır. 4 ay + 4 ay şeklinde kullanım sınırı vardır. 2 yıl değil yani.

Müsaade edilen süre sonunda resmi kaydı yapılmayan cihaz kullanıma kapatılır.

Pandemi nedeniyle e-devlet üzerinden uzatma getirmişlerdi ama onu kaldırırlar yakında.

Geçici bir süre için yapan yerler var fakat uzun süreli yapan var mıdır bilmem fakat büyük ihtimal ( bence ) İstanbul tahtakalede yapılyordur böyle işlemler.

1 adet fiziksel SIM, 1 adet de e-SIM vardır. 4 ay + 4 ay şeklinde kullanım sınırı vardır. 2 yıl değil yani.

Müsaade edilen süre sonunda resmi kaydı yapılmayan cihaz kullanıma kapatılır.

Pandemi nedeniyle e-Devlet üzerinden uzatma getirmişlerdi ama onu kaldırırlar yakında.

Hocam adam yanıma sürekli değişik model iPhone ve Samsung telefonlar ile geliyor 1+1 sene süresi var bunların dedi bana. Hatta bir tanesini hatırlıyorum. 1 sene kullandıktan sonra IMEI'nin biri uçtu zaten diğeri ile devam etti sonra da sattı.

Yeni konular

Geri
Yukarı