iPhone 11 "İyileştirilmiş pil" açık olmasına rağmen şarj tamamen doluyor

RDAs

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce aldım telefonu. İyileştirilmiş pil şarjını açtım fakat şarja 20 gibi taktığımda şarjı 100'lüyor. Benim bildiğim 80'de kalması gerekiyor. Çalışmıyor mu bilmiyorum. Ne yapmam lazım pilin eskimemesi için?

7611A04D-22BB-48F4-A182-85F6F8F86BEB.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 2 gün önce aldım telefonu. İyileştirilmiş pil şarjını açtım fakat şarja 20 gibi taktığımda şarjı 100'lüyor. Benim bildiğim 80'de kalması gerekiyor. Çalışmıyor mu bilmiyorum. Ne yapmam lazım pilin eskimemesi için?

Eki Görüntüle 1577076

Şu 20-80 olayına bulaşma derim. 20-80 olayı tamamen şehir efsanesidir. 10-100 ya da 20-100 şarj aralığında şarj etmeni tavsiye ederim.

Bu olayı sizin rutin şekilde şarja takıp çıkardığınız vakitleri kayıt alarak planlıyor. Bende de mesela geceleri 80’ne kadar gelip bekliyor sonrasında. Gündüzleri ise direk şarj ediyor beklemeden.

Dosya Ekleri

• 9F61151D-FDA1-4ED9-A45A-E28675FC0CF0.png
    9F61151D-FDA1-4ED9-A45A-E28675FC0CF0.png
    129,2 KB · Görüntüleme: 179

Eki Görüntüle 1577076
Hocam doldur boşalt piller. İlla ki bir gün bitecek o pil. Kafanda kuruntu yapma. Telefon seni uyarıyor şarja tak diye zaten. 100 olduğunda da çıkar. Kafana takmana hiç gerek yok. Pilin %100 zaten,%80'e kadar hiç sorun olmaz.

Bu arada bu özelliği kullanmayı herkese tavsiye ederim. Android cihazların bazılarında da mevcut aynı şekilde. Özellikten bahsedecek olursamda tam olarak şarjı %80 de kes ve bırak şeklinde bir özellik değil. Asıl amaç hızlı şarjdan sonra normal olarak bataryalar ısınıyor. Bu özellikte %80 seviyesine gelindiğinde, şarjı belli bir süre keserek cihazın soğumasına da imkan tanıyor. Bu süre geçtikten sonra da cihazı tam şarj ediyor. Batarya sağlığı açısından yararlı bir özellik diyebilirim. Bu işlemi de cihazı şarja takıp hiç kullanmadığınız zamanları kayıt alarak devreye sokuyor.

Bu arada bu özelliği kullanmayı herkese tavsiye ederim. Android cihazların bazılarında da mevcut aynı şekilde. Özellikten bahsedecek olursamda tam olarak şarjı %80 de kes ve bırak şeklinde bir özellik değil. Asıl amaç hızlı şarjdan sonra normal olarak bataryalar ısınıyor. Bu özellikte %80 seviyesine gelindiğinde, şarjı belli bir süre keserek cihazın soğumasına da imkan tanıyor. Bu süre geçtikten sonra da cihazı tam şarj ediyor. Batarya sağlığı açısından yararlı bir özellik diyebilirim. Bu işlemi de cihazı şarja takıp hiç kullanmadığınız zamanları kayıt alarak devreye sokuyor.
Hocam bendede açık bu özellikte 100lediği için merak ettim normalde 80de kaldığını biliyordum ama senin dediğin gibiymiş heralde mola vererek dolduruyor 100e kadar bende bir an korktum bu özellik açık olduğuna rağmen hala şarjı fulluyör diye teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı