iPhone 11 pil sağlığı 100 olmasına rağmen servis uyarısı

Efe Yoluk

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,2 gün önce zincir bir markadan yenilenmiş İPhone 11 aldım.Sadece bataryası değişmiş olan telefonumun pilinin hızlı gittiğini farkettim.Günlük oyun oynamadan sadece Instagram kullanımında 4-4.5 saat gitti.Ayrıca telefon ekranı kapalı olmasına rağmen de kendi kendine şarjımın azaldığını gördüm.Çok aldırış etmememe rağmen az önce pil sağlığıma baktığımda 100 olmasına rağmen yukarıda servis uyarısı gördüm,pil sağlığımın düşük olduğu servise gitmem gerektiği yazıyordu.Normal olmadığını düşünüyorum aldığım yer 14 gün içerisinde getirirsen batarya değişimi yaparız dedi.İade hakkım veya değişim hakkım da var.Sizce ne yapmalıyım?

Arkadaşlar merhaba, 2 gün önce zincir bir markadan yenilenmiş iPhone 11 aldım. Sadece bataryası değişmiş olan telefonumun pilinin hızlı gittiğini fark ettim. Günlük oyun oynamadan sadece Instagram kullanımında 4-4.5 saat gitti. Ayrıca telefon ekranı kapalı olmasına rağmen de kendi kendine şarjımın azaldığını gördüm. Çok aldırış etmememe rağmen az önce pil sağlığıma baktığımda 100 olmasına rağmen yukarıda servis uyarısı gördüm, pil sağlığımın düşük olduğu servise gitmem gerektiği yazıyordu. Normal olmadığını düşünüyorum aldığım yer 14 gün içerisinde getirirsen batarya değişimi yaparız dedi. İade hakkım veya değişim hakkım da var. Sizce ne yapmalıyım?

Değişim hakkınız var ise değişim talep edin veya iade edin. Bazı değiştirilmiş bataryalarda pil sağlığı gösterilmeyebiliyor. Bence iade edin, batarya değişiminden sonra tekrar başka sorunların ortaya çıkması olası.

İade et geç, yenilenmiş cihazlar sakat.
Bütçeni belirterek yeni cihaz konusu aç.

Hocam iade etmeyi düşünüyorum şu an fakat 3-4 ay sonra bile almaya kalksam yine elimdeki telefonun sıfırını alacağım tek farkı orijinal bataryası olmuş olacak çok kafama yatmıyor o da.

Değişim hakkınız var ise değişim talep edin veya iade edin. Bazı değiştirilmiş bataryalarda pil sağlığı gösterilmeyebiliyor. Bence iade edin, batarya değişiminden sonra tekrar başka sorunların ortaya çıkması olası.
Değişim hakkım var fakat bataryası 100 olan telefon yoktu hocam sadece bataryası orijinal fakat %86-%85 gibi az sağlığa sahip telefonlar vardı değişim de kafama yatmıyor.

Hocam iade etmeyi düşünüyorum şu an fakat 3-4 ay sonra bile almaya kalksam yine elimdeki telefonun sıfırını alacağım tek farkı orijinal bataryası olmuş olacak çok kafama yatmıyor o da.
iPhone 11 eski cihaz, cüzdanın dolu değilse iPhone markasının yüzüne bakma.

iPhone 11 eski cihaz, cüzdanın dolu değilse iPhone markasının yüzüne bakma.
Hocam bana beni 2-3 yıl götürecek bir cihaz lazım öğrenciyim ve şuan için güncelleme almaya muhtemelen en azından 1.5 yıl daha güncelleme alacak olan İPhone 11 kafama yattı.

Yenilenmiş cihazların ileride sorun çıkarma ihtimali yüksek.
Hocam bu konuya çok hakim değilim nasıl sıkıntılar çıkarıyorlar misal benim aldığımın sadece bataryası değişmiş batarya dışında problem çıkarabilir mi?

Hocam bana beni 2-3 yıl götürecek bir cihaz lazım öğrenciyim ve şuan için güncelleme almaya muhtemelen en azından 1.5 yıl daha güncelleme alacak olan İPhone 11 kafama yattı.

Hocam bu konuya çok hakim değilim nasıl sıkıntılar çıkarıyorlar misal benim aldığımın sadece bataryası değişmiş batarya dışında problem çıkarabilir mi?
Hocam size hem güncelleme alacak hemde fena olmayan poco veya redmi note 12 pro 5g öneririm (4.5g alma)

O cihazla uğraşmanı önermem, paranla rezil olma.
Bir kere kazık atan yine kazık atar.

Yazılım desteği mevzusunu kafana takma, cihazın donanımı güçlü ve yazılım stabil ise uygulama geliştiricileri tarafından destek almaya devam eder.

Geri
Yukarı