iPhone 11 lightning kulaklığı iPhone 12'de çalışmıyor

sofy

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Arkadaşlar selam bir süre önce iPhone 12 aldım. Bildiğiniz gibi artık kulaklık çıkmıyor. Bir arkadaşımda daha bu kulaklık çıkmama muhabbeti çıkmadan önce iPhone 11 almış. Ama o şu an kablosuz kulaklık kullanıyor. Ve telefon kutusundan çıkan orijinal lightning kulaklığı bana verdi. Kulaklığı ilk taktığımda ekrana bir bildirim geldi, “kulaklık mı takıyorsunu” tarzı. Bende tamam deyip geçtim. Kulaklığı kullanmaya başladım ama ses cızırtılı geliyor. Telefonla konuşurken sesim çok az gidiyor. Ama iPhone 11 de deneyince hiçbir sorun olmuyor. Her şey tıkırında. Lakin benim telefonumda sıkıntılar oluyor. En son bu akşam sağ kulaklığın sesi tamamen gitti. Arada adım atarken cızırtılı bir şekilde geliyor. Ama arkadaşımın telefonunda ikisi de çalışıyor. Sorun nedir? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lightning soketinde toz olabilir. Temassızlık yapıyordur belki.
Sert bi şekilde üfleyip vakumladım ama değişen bir şey olmadı.
Kablosu kırılmış da olabilir. Lightning kulaklık desteği uzun süredir cihazlarda var. Uyumsuzluk meselesi değildir.
Büyük ihtimalle kırılmıştır. Yürürken telefon cebimdeyse sağ taraf arada bi ses veriyo. Çalışmak istiyorda çalışamıyor gibi. Ne yapsam bilemedim

Yeni konular

Geri
Yukarı