iPhone 11 nasıl şarj edilmeli?

Hocam günlük kullanımda dediğiniz gibi çok da uygulanılacak şeyler değil. Ancak dikkat edebileceğimiz durumlarda tam olarak ne öneriyor Apple? Yani tamamen de bilinçsiz bir kullanıcı olmak istemiyorum ve pil sağlığımı da korumak istiyorum.
Apple bir şey söylediğini görmedim ben. Sadece yüzde 20 altına düşürmeyin diyor yanlış bilmiyorsam.

@MysticVezonTR İyileştirilmiş şarj özelliğinde de görüldüğü üzere pili mümkün olduğunca %80’in üzerinde tutmamaya özen gösteriyor. Şarj konusunda esnek davranabiliyorsanız siz de 80’in üzerinde tutmamaya dikkat edebilirsiniz. Dışarı çıkıyor ve gün içinde şarj ile uğraşamıyorsanız bu yöntem size eziyet gibi gelir. Şarjdayken telefonla uğraşmamanız da güzel bir koruma yöntemi.

@Thermes Peki hocam siz telefonunuzu bildiğiniz gibi şarj etmekte özgürsünüz.
Benim dediğim sadece öneriydi.
İyi günler.
Orijinal kablo ve şarj başlığı ile mi? Öyle değilse link alabilir miyim? Ben de sipariş ettim telefonu, aksesuar henüz almadım. Teşekkürler.

Ürünün bağlantısını paylaştım çoğu kişi hızlı şarj önermiyor fakat mecbur kaldığım için kullanıyorum.
Evet, kutunun içinden çıkan bir tarafı Type-C diğer tarafı ise lightning olan kablo.

Son düzenleme:
Önerim şöyle bende bizzat 11 kullanan birisi olarak sadece pil %15-20'ye düştüğü zaman şarj a takmanı tavsiye ederim, şahsen ben %80'lerde sarjdan alma muhabbetini bizzat aylarca denedim bir işe yaramıyor pilini tam veya yarım sen nasıl istersen doldurabilirsin. Bir de en önemlisi bana göre şarjda iken telefona bakmamaya çalış.

Hocam hortlatiyorum ama iPhone 11 almayi düşünüyorum oyun oynamıyorum günlük Instagram face gibi platformlarda takılıyorum 1 günü çıkartır mı yoksa günde 2 defa şarj etmem gerekir mi?

Geri
Yukarı