iPhone 11 nasıl şarj edilmeli?

MysticVezonTR

Kilopat
Arkadaşlar ilk defa IPhone'um olacak ve telefonumun piline çok dikkat etmek istiyorum uzun zamanlı kullanabilmek için. "iyileştirilmiş pil şarjı" kısmı açık olduğunda aslında telefon kendisini bana göre ayarlıyormuş ancak ben telefonumu ilk aldığım andan itibaren doğru bir kullanım sergilemek istiyorum. Telefonu kutudan çıkardığım ilk andan itibaren nasıl bir şarj etme ve kullanımı sergilemeliyim? En başından telefonu %20-%100 arası mı şarj etmeliyim yoksa sürekli %20-%80 şarj edip telefonu asla %100 şarj etmemeli miyim?

Telefonu kutudan çıkardıktan sonra gerekli ayarları yapın ve telefonu yaklaşık 3-5 saat gibi şarj da bırakın. Pek faydası dokunmaz pile ama pilin ömrünü arttırma ihtimali var. Şarjı maksimum %80 kadar şarj etmenizi öneririm. Eğer telefonu çok kullanırım derseniz pili maksimum %60-%80 gibi yerlere şarj etmeniz iyi olabilir. Bir de cihaza bu kadar nazik davranmanıza gerek yok zaten cihaz pil gibi şeyleri kendisi ayarlıyor. O yüzden pek dert etmenize gerek yok. Sadece belirttiğim şeylere dikkat etmeniz iyi olabilir. Ama o şeyleri yapmayı unutsanız da pek bir farkının olacağını sanmam.
Usta %80 i geçince çekmeyin diyorlar %81 %82 ???

Arkadaşlar ilk defa IPhone'um olacak ve telefonumun piline çok dikkat etmek istiyorum uzun zamanlı kullanabilmek için. "iyileştirilmiş pil şarjı" kısmı açık olduğunda aslında telefon kendisini bana göre ayarlıyormuş ancak ben telefonumu ilk aldığım andan itibaren doğru bir kullanım sergilemek istiyorum. Telefonu kutudan çıkardığım ilk andan itibaren nasıl bir şarj etme ve kullanımı sergilemeliyim? En başından telefonu %20-%100 arası mı şarj etmeliyim yoksa sürekli %20-%80 şarj edip telefonu asla %100 şarj etmemeli miyim?

20-100 ya da 10-100 arası şarj etmelisin.

Geri
Yukarı