IPhone 11 pil sağlığı hızlı düşüyor

Aralık 2022 tarihinde almış olduğum iPhone 11 telefonumu, adaptörü orijinal olmakla beraber hep düzgün bir şekilde şarj ettim. Yanlış hatırlamıyorsam ya mayıs ayına kadar ya da haziran ayına kadar %100 pil sağlığıyla geldi. Ama şu an 3-4 aylık süreçte bugün itibarıyla 95 seviyesine geriledi. Geçen hafta 96 seviyesindeydi. 14 Pro Max kullanan arkadaşımda da anormal düşüş oldu. Böyle bir durum yaşayan var mı?
•iOS sürümün nedir ?
•Orijinal adaptör olduğuna emin misin ?
•Şarj aralığın nedir ?

Aralık 2022 tarihinde almış olduğum iPhone 11 telefonumu, adaptörü orijinal olmakla beraber hep düzgün bir şekilde şarj ettim. Yanlış hatırlamıyorsam ya mayıs ayına kadar ya da haziran ayına kadar %100 pil sağlığıyla geldi. Ama şu an 3-4 aylık süreçte bugün itibarıyla 95 seviyesine geriledi. Geçen hafta 96 seviyesindeydi. 14 Pro Max kullanan arkadaşımda da anormal düşüş oldu. Böyle bir durum yaşayan var mı?

Pil sağlıkları 13-14 serilerinde bir garip orasını bende anlamadım ama. Babama 2020 Eylül ayınca iPhone 11 aldık daha 6 ay önceye kadar pil sağlığı %97 seviyelerindeydi ne olduysa 3 ay içinde %90 oldu şu an %86.ben 13 pmax kullanıyorum 2022 Nisanda aldım pil sağlığım o kadar dikkat etmeme rağmen %86.

Gürgençler Apple'dan aldım.

Hocam fazla takmayın cihazdan keyif almaya bakın. Sıcaklıklar yüksek seyrediyor. Sıcak aylarda daha hızlı düşüyor pil sağlığı.%20-%80 arası şarj edip iyileştirilmiş pil şarjını açarsanız etkisi olur ama. Gündelik işlerinizi %60 şarj ile görebilir misiniz onu bilemem.

Hocam fazla takmayın cihazdan keyif almaya bakın. Sıcaklıklar yüksek seyrediyor. Sıcak aylarda daha hızlı düşüyor pil sağlığı.%20-%80 arası şarj edip iyileştirilmiş pil şarjını açarsanız etkisi olur ama. Gündelik işlerinizi %60 şarj ile görebilir misiniz onu bilemem.
20-80 saçma. 20-100 en mantıklısı.

Hocam IPhone'larda böyle ufak şeyler olabilir kiminde çat diye düşer kiminde 7 ay aynı kalır bu kullanıma bağlı ben sürekli düşük güç modunda kullanırım ve. Sanada tavsiyem telefonu düşük güç modunda kullanman hem pil ömrüne etki eder hem de normal kullanımda avantaj sağlar ve maalesef hızlı şarja bataryanın ömrünü kısaltır ben acil durumlar dışı eski iPhone şarjı 5W'lık olanı kullanıyorum. Not: Hızlı şarjın batarya ömrüne etkisi yok diyenler gidip araştırsın.

Geri
Yukarı