iPhone 11 pil sağlığı neye göre değişiyor?

• Konuyu başlatan Iwem
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 278

Iwem

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, 16 Ağustos 2023 tarihinde aldığım iPhone 11 şu an yüzde 87 pil yüzdesine sahip 329 şarj döngüm garanti kapsamında 500 altında ücretsiz değişiyor tarzı bilgiler okudum. 500 döngüye gelene kadar şarj yüzdem düşmez ise ne yapmalıyım? Çok hızlı mı düştü sizce? Cevaplarsanız sevinirim iyi sosyaller.

500 döngü olmadan servis uyarısı verirse pil değişimi ücretsizdir.

En buyuk etkenler sicaklik ve hizli sarj. Hizli sarj icin yapacak bir sey yok ama sicaklik icin cozum var. Telefonu cok isindiracak kullanim senaryolarindan kacinmak veya olabildigince az maruz birakmak.

Şu anda pil sağlığı gayet normal. Eğer 500 döngüyü tamamlamadan pil sağlığı %80'in altına düşerse pil değişimi ücretsiz, aksi takdirde ücretlidir.

Düşmesi için uğraşmayın pili korumaya bakın ayrıca pil sağlığı normal düşmüş bende 12 var 400 şarj döngüsü pil 88.

Aldığınızdan beri her gelen güncellemeyi paso yaptınız mı?
Evet sürekli yaptım.

Düşmesi için uğraşmayın pili korumaya bakın ayrıca pil sağlığı normal düşmüş bende 12 var 400 şarj döngüsü pil 88.
Fazla düşmüş gibi hissettim kullanım sürem 7-8 ay olunca garibime gitti

Şu anda pil sağlığı gayet normal. Eğer 500 döngüyü tamamlamadan pil sağlığı %80'in altına düşerse pil değişimi ücretsiz, aksi takdirde ücretlidir.

Anladım teşekkürler

En buyuk etkenler sicaklik ve hizli sarj. Hizli sarj icin yapacak bir sey yok ama sicaklik icin cozum var. Telefonu cok isindiracak kullanim senaryolarindan kacinmak veya olabildigince az maruz birakmak.
Hızlı sarj adaptörü kullansam güncellemeleri yapsam ücretsiz değişim için riske değer mi? döngü dolmadan değiştirsem iyi olacak

Hızlı sarj adaptörü kullansam güncellemeleri yapsam ücretsiz değişim için riske değer mi? döngü dolmadan değiştirsem iyi olacak
İlla ki ücretsiz değişim istiyorsanız bataryayı yorun, %100 yaptıktan sonra %0 a getirin veya %0 seviyesinde birkaç gün bekletin ve bunu tekrarlayın. Bol bol oyun oynayıp bataryayı tüketip ısıtarak pilin performansını düşürebilirsiniz.

Evet sürekli yaptım.

Aferin sana. Bu düşüş hiç normal değil onu söyleyeyim. Tabii iPhone 11'lerin geneli böyle yani senlik durum yok. Bunun sebebi ise planlı eskitme. Özellikle iPhone 11'e en şiddetli planlı eskitme yapılıyor. Bu da güncellemelerle oluyor. Böyle devam edersen 2 ay sonra o pil %84 bir 2 ay sonra da %80'i bulur zaten en geç. 500 döngü olmazsa değiştirirsin. Pilin ömrü uzun olsun dersen artık yazılım güncellemesi yapmayı bırakmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı