iPhone 11 Pro Max Alınır mı?

Piyasada ki en iyi telefonlardan biri. Para varsa neden alınmasın. O para olsa bile almam diyen arkadaşlar kendinizi öyle avutmayın 😉
Çok ütopik düşünüyoruz. Konu başlığı paranız alır mıydınız değil ki. Alır mıydınız diye sorulmuş. Maddi durumu iyi bir insan zaten çorap değiştirir gibi cep telefonu modelini güncelleyebilir.

Alınır.
11 Pro Max, performans ve pil ömrü olarak şuan istisnasız endüstri lideri. Mrwhosetheboss, Matthew Moniz gibi kanalların batarya testlerine göz atabilirsiniz batarya testleri için.

Performans olarak ise, Geekbench skorlarına göre 2 yıllık A11 çipsetine yetişebilen Android cihazlar daha yeni yeni çıkmaya başladı. A13 çipseti, en az iki yıl daha dünyanın en güçlü mobil çipseti olacaktır. Bu yüzden "uzun ömürlü değil." gibi yorumları ciddiye almanı önermem.

Video çekimi olarak, rakibi yok şu anda. Tüm lenslerinden aynı anda 4K60 çekim yapabiliyor. Fotoğraf çekimi konusundaki tek rakibi ise Mate 30 Pro.

Ekran olarak kontrast ve parlaklık değerlerinde lider. Ama çentik büyük olduğundan kimini rahatsız edebilir.

Cihaz hakkındaki şeyleri geçip biraz da insanların telefon tercihinden dolayı hakaret edenlere gelmek istiyorum.
Çeşitli platformlarda, özellikle Facebook gruplarında "iPhone alanlar salaktır." olgusu var. Ve saçma bir şekilde çoğu kişi bununla aynı fikirde olup zerre araştırma yapmadan aynı fikri ölümüne savunuyorlar.

Ben Samsung Galaxy S9 kullanıcısıyım ve fazlasıyla memnunum. Belki görmüşsünüzdür, Technopat'daki "iPhone 11'i nasıl buldunuz" adlı konuya, konferanstan hemen sonra beğenmediğimi açıklamıştım. Ama incelemeler, testler geldikçe gerçeğin öyle olmadığını anlamak zor olmasa gerek.
Mate 30 Pro'ya "her alanda daha iyi" diyen birine itiraz ettiğim için Apple fanboyu ilan edildiğim oldu. 1000-1500 TL'lik cihazlar ile (yanlış anlamayın, asla onları aşağılamıyorum. Bana hitap eden, benim ihtiyaçlarıma uygun olan segment tam olarak orta segment zaten. S9 almadan önceki düşüncem A7 almaktı. Ama bütçemi artırma fırsatım olunca S9 aldım.) karşılaştıran kişilere laf edince yemediğim laf kalmadı.

Cidden araştırma yapıp argümanlarla hareket etmek bu kadar zor olmasa gerek. Bunun için sadece insanları suçlamak da hata olur. Youtube Türkiye'nin en çok izlenen teknoloji kanallarından birkaçı, (2700 TL'lik iPad Mini ile 5800 TL'lik iPad Pro'yu kıyaslarken, iPad Mini'yi beğenmediği için direkt iPad Pro'yu öneren kanallar gibi.) her şeyi bu şekilde sunduğu için kaynaklanıyor da olabilir. Yanlış anlamayın çok iyi inceleme kanalları çoğunlukta zaten, benim bahsettiğim azınlık. Bir telefon alırken, Marques Brownlee, Max Tech, SuperSaf TV, mrwhosetheboss gibi kanalların incelemelerine göz atmanızı öneririm. Saygılar.

Son düzenleme:
Sizin yasam standartlarinizi bilmiyorum ama 5.000 TL kazanan adamin evi arabasi babasindan, yiyecegi koyden, elektrigi de kacak degilse zor alir. Insan gibi yasamak icin o para yetmiyor. En son ne zaman tatile gitmis o adam yurtdisina? Ne zaman kayak yapmis? Turkiye'inn kac ilini gezmis o kadar para ile. Kesin evli olmamasi lazim zaten. Bir okulun yillik ucreti kac para haberin var mi? O telefon gibi aletlere bos bos para yatiriyorsa ancak instagramda baskasinin yaptiklarina like atar zaten. Maasinin iki katini telefona yatirmak akil kari degil. Gordugum kadariyla elin Ingilizi, Amerikalisi telefon fiyati 10 gunluk maasini geciyorsa "oh man, r u crazy?" i yapistiriyor. Bİz iki uc aylik maasi telefona baglamayi normal karsiliyoruz.
Ben savunma sanayiinde çalışıyorum. Sektörü az çok biliyorsanız, tam rakam verememekle birlikte az önce zikrettiğim maaşlardan daha fazla kazanıyorum. 5000 lira tek başına yaşayan bir kişi için yeterli mi değil mi sorusuna girmiyorum fakat bu telefonu bir şekilde alabileceğini savunuyorum. 5000 lira alan kişi maaşının 1000 lirasını kenara koyuyor diyelim. Bir iPhone'un ömrü 5 sene oluyor. 4. senesinde ben bu telefonu değiştireceğim diyerekten, bu işlemi ocakta yapmaya başlasa aralıkta biriktirdiği 11 bin lirası oluyor. Elindeki telefonu da satarsa iPhone 11 Pro Max alabilecektir.

Bu arada kimin parasını nasıl değerlendireceği beni ilgilendirmez. Telefon alıp like kasması da beni ilgilendirmez. O alan kişinin bileceği iş. Okul fiyatlarının da farkındayım. Kardeşimin özel okul parasını ben ödüyorum.

Yurt dışında durum nedir biliyorum. Belli bir dönem ABD'de yaşadım. Lisedeki gençlerin altına Mustang çektiğini de gördüm. Üzücü bir durum ama yapacak bir şey yok. Bizim o seviyeye çıkmamız için çok çalışmamız lazım. Kaldı ki Ford, Apple, Boeing, AMD, Microsoft hep Amerikan markası. Yani adam yerli markaları ucuza alabiliyor. Bizim ülkemiz için de benzer bir durum olsa aynı şekilde olurduk.

Bak hala almam diyorum ALMAM! seninle aynı şeyi söylemek veya düşünmek mi gerekiyor? Bu söylediğimden de sırf sana muhalif olmak için değil harbiden almam diyorum
Bu tarz söylemler bana hiç samimi gelmiyor nedense. Bu tarz konuşup da birkaç yıl içinde iPhone alan birçok tanıdığımı biliyorum. Gizli bir şekilde bu test yapılsa sonucunu merak ederdim açıkcası.
Doğru söylüyorsunuzdur, o ayrı mesele. Bedava verilse %99.9'u alır.

Bu tarz söylemler bana hiç samimi gelmiyor nedense. Bu tarz konuşup da birkaç yıl içinde iPhone alan birçok tanıdığımı biliyorum. Gizli bir şekilde bu test yapılsa sonucunu merak ederdim açıkcası.

Kimseyi inandırma borcum yok ben hala almam diyorum ki zaten bunu yaza yaza artık %1 bile alasım olsaydı onu da sağolun siz yok ettiniz. Bedava verilse zaten herkes alır çünkü cidden feci telefon sadece o fiyatı çok tartışmalı

Son düzenleme:
Kimseyi inandırma borcum yok ben hala almam diyorum ki zaten bunu yaza yaza artık %1 bile alasım olsaydı onu da sağolun siz yok ettiniz
Gün boyunca bu cihazlara çöp diyen insanlarla tartışmaktan kafam yoruldu diyebilirim. Olmayınca olmuyormuş derim susarım artık. Size de hayatınızda başarılar dilerim o hâlde.

Gün boyunca bu cihazlara çöp diyen insanlarla tartışmaktan kafam yoruldu diyebilirim. Olmayınca olmuyormuş derim susarım artık. Size de hayatınızda başarılar dilerim o hâlde.

Yukarıda öyle bir tabirden söz ettiğimi görmüyorum. Teşekkürümü eder size de başarılar dilerim dostum...

Param olsa yine almam çünkü:

1- IOS işletim sistemi ile kısıtlanmak istemem.

2- 400-500$ civarı olan Xiaomi Mi 9/ Mi 9T Pro, Samsung S10E, Honor 20/Pro gibi modeller ben dahil çoğu kişi için yeterli para var diye almak saçma geliyor bana

Normal bir kişi şu an Iphone 11 almalı:

İşlemci olarak en iyilerden biri

Sınırlandırılmak sıkıntı değilse Iphone 11 7299 TL fiyatı ile güzel bir telefon

"Isırılmış elma" diyip masaya koyabilirsiniz

Bu telefonun rakibi şu an olan Android telefonlar olmadığını düşünüyorum rakip olabilecek tek telefonun konuda da söylenmiş Huawei Mate 30 Pro olur ama oda Google olamayınca pek sesini duyuramadı.

Param olsa yine almam çünkü:

1- IOS işletim sistemi ile kısıtlanmak istemem.

2- 400-500$ civarı olan Xiaomi Mi 9/ Mi 9T Pro, Samsung S10E, Honor 20/Pro gibi modeller ben dahil çoğu kişi için yeterli para var diye almak saçma geliyor bana

Normal bir kişi şu an Iphone 11 almalı:

İşlemci olarak en iyilerden biri

Sınırlandırılmak sıkıntı değilse Iphone 11 7299 TL fiyatı ile güzel bir telefon

"Isırılmış elma" diyip masaya koyabilirsiniz

Bu telefonun rakibi şu an olan Android telefonlar olmadığını düşünüyorum rakip olabilecek tek telefonun konuda da söylenmiş Huawei Mate 30 Pro olur ama oda Google olamayınca pek sesini duyuramadı.
Artık iPhone kullanıcıları da masaya koyma olayıyla dalga geçiyor. Sanırım o kitle azaldı biraz daha. Şaka bir tarafa, bence de en alınabilir iPhone, düz 11 çünkü Pro modelinden farkı LCD panel, telefoto lensinin olmaması ve alüminyum şase. IOS'u tercih eden birçok kişi de olduğuna göre yine bu yılın en çok satan cihazı olduğunu ön görebiliriz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı