IPhone 11 Pro Max kırılmaz cam çizikler

zhydroqenez

Centipat
Dün almış olduğum spigen marka kırılmaz cam iPhone 11 Pro Max için takarken biraz sorun yaşadım 6-7 kes çıkarıp taktım. Aralarında toz ve kıl kaldığı için telefon camı ile ve kırılmaz camın üstünde tırnak ile hissedilebilen çizikler oluştu nasıl oldu bilmiyorum. Flash tuttuğumda küçük küçük kılcal çizikler var 3-4 tane toz ve kıl kaldı telefon camı ile arasında bu kalan toz ve kıllar herhangi bir problem yapar mı? Telefonu nasıl camına söküp yeni bir tane alınır mı yoksa sorun yapmaz mı? Yanıtlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün almış olduğum spigen marka kırılmaz cam iPhone 11 Pro Max için takarken biraz sorun yaşadım 6-7 kes çıkarıp taktım. Aralarında toz ve kıl kaldığı için telefon camı ile ve kırılmaz camın üstünde tırnak ile hissedilebilen çizikler oluştu nasıl oldu bilmiyorum. Flash tuttuğumda küçük küçük kılcal çizikler var 3-4 tane toz ve kıl kaldı telefon camı ile arasında bu kalan toz ve kıllar herhangi bir problem yapar mı? Telefonu nasıl camına söküp yeni bir tane alınır mı yoksa sorun yapmaz mı? Yanıtlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.
Bence hem telefon ekranını hemde kırılmaz camı güzelce temizleyin eğer kırılmaz cam hala yapışkanlık özelliğini yitirmediyse tekrar yapıştırın. Ben genelde beyaz yara bandından 2 adet kesip kırılmaz cam ve telefonun sarj soketi kısmından baglantı kurup önce güzelce denk gelecek şekilde ayarlayıp sonra bandı iyice elimle yapıştırıyorum. Son kez kontrolümü yapıyorum. Eğer hiç bir sorun yoksa kırılmaz camdaki jelatini söküp direk kitap gibi oturtuyorum

.
4c8cee3f-0867-4c6f-8be5-414aa00fddc8.jpg

Bu tür işlemlerde karbon fiber bez yardımıyla telefon yüzeyi güzelce temizlenip yapılması gerekiyor. Toz tamam da kıl kalmasını nasıl başardınız sormadan edemeyeceğim? Önerim temiz bir işlem yapmanız...

Çok alakalı değil ama bilgi olması açısından yazayım: Ekranın önündeki kısım plastik olursa kırılmaz ama çizilir, cam olursa çizilmez ama kırılır. Mohs ölçüsünü araştırabilirsiniz. (Mohs Scale of hardness)

Böyle durumlarla karşılaşmamak için Spigen EZ Fit Slim ekran koruyucuları alabilirsin bence. Son derece kolay bir şekilde uygulanabiliyor. Bu arada bana da hatırlatma oldu bir ara ben de telefona kırılmaz cam takayım :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı