iPhone 11 şarjı çabuk bitiyor

LambotRr23

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba biraz titiz bir kullaniciyim o yuzden dikkatimi cekti su sorun, nedense sarjimi 20-80 arasi kullanıyorum fakat gunde 1 kez şarj etmeme neden oluyor. Yani 60 şarj 2 kere dolmasi gerekiyor. Daha uzun kullanabilecegimk dusunuyordum herkeste oyle mi yoksa benimki mi hizli bitiyor?

Kullandığınız yöntem aslında sizi bu soruna itiyor. %80 şarj etmek açıkçası sunulan şartlarda size avantajdan çok dezavantaja sokuyor. En ideali iyileştirilmiş pil şarjı ile telefonun standart şarja bırakmak. Bunu yapınca zaten telefon sizin şarjdan çekme saatinizi öğrenip ona göre gerçekten önce %80'e kadar şarj olup şarjdan çekmeden önce %100 oluyor. Gerekmedikçe de %20'nim altına düşürmeyip hatta arada ufak şarj takviyesi yaparak kısa bir hızlı şarj ya da uzun bir yavaş şarj ile zaman ya da daha hızlı yıpranmadan kurtulabilirsiniz. 27 Mayıs 2020'den bu zaman iPhone 11 kullanıyorum ve şu an pil sağlığım %88. Yoğun kullanımda özellikle Wi-Fi'ın az çektiği, güneş altında ya da yüksek ekran parlaklığında kullanma, sıcak ortamda kullanma, hattınızın az çektiği ya da uzun süreler hücresel veri kullanımında şarjınız daha az gider. Zaten sıcak havalarda telefon ısınmaya daha çok meyilli olduğundan daha hızlı pil tüketimi oluşturuyor. %20 - %80 döngüsüyle kendinize eziyet ediyorsunuz. Hızlı şarjım var ama gerekmedikçe pek kullanıyorum, Anker 7.5W kablosuz şarja bırakırım geceleri ve sabaha kadar yavaş yavaş şarj olur saat 8 gibi şarjdan çekerim. Hızlı şarjın zararlı olduğunu düşünüyorum ve hızlı şarj kullanıp benden daha iyi pil sağlığı olanları da görüyorum. Tabii ki burada olay pil sağlığı değil ama kullandığınız iOS sürümünden günlük hayatta kullandığınız uygulamalara kadar pil kullanımınızı etkileyen unsunlar var.

Merhaba biraz titiz bir kullaniciyim o yuzden dikkatimi cekti su sorun, nedense sarjimi 20-80 arasi kullanıyorum fakat gunde 1 kez şarj etmeme neden oluyor. Yani 60 şarj 2 kere dolmasi gerekiyor. Daha uzun kullanabilecegimk dusunuyordum herkeste oyle mi yoksa benimki mi hizli bitiyor?
Hocam konu eski ama merak ettim telefon durumu nasıl oldu. Ben de 1 aya yakın kullanıyorum iphone 11 sıfır aldım. 3 saat ekran süresinde %60 gidiyor şarj.

Hocam 20-80 diye bir şey yok. Bataryanın ömrü 2-3 yıldır. Batarya sağlığına takıntılı isen 20-100 arası şarj et. Batarya sağlığına kafayı takmıyorsan 10-100 arası şarj et.

Geri
Yukarı