iPhone 11 satıp yenilenmiş 12 almak mantıklı mı?

6 ay önce sıfır iPhone 11 aldım şu anda pil saglıgı 97 ve o zaman alamadıgım 12 internette yenilenmiş klasmanında karşıma çıktı biliyorum yenilenmiş telefonlara güven olma ama düşünmüyorum değil 12 istiyordum özellikle 12 mini ekranı kücük telefon severim ama temiz bir ikinci el bulamadıgım için alamamıştım şimdi 12 modellerinin 22K da yenilenmiş olacak şekilde gördüğüm için düşünmüyorum değil. C kalitede ürün. Link burada. Sizce iPhone 11 satıp bunu almak mantıklı mı?
Yenilenmiş cihazları maalesef pek önermiyorum, temiz 2.el cihazlar çok daha iyi. Yenilenmiş cihazlarda hangi kalitede parça kullanıldığı belli değil. Kalitesiz yan sanayi parçalar çok baş ağırtır.

Hocam ben geçenlerde iPhone 12'ye geçtim sıfır ayarında bir cihazı ucuz fiyata getirdim S10e modeli kullanıyordum ufak cihazları seviyorum aradaki fark güzel fark ettirdi.

Ama arkadaşımda iPhone 11 var 12 ile arasında ekran kalitesi dışında genel kullanıcı olarak fark yok neredeyse şu anki telefonunuzda kalın ve direkt olarak iPhone 13 vs almaya çalışın.

Tabii ki de öyle hocam bence şu anda 12 alınır fiyatına göre çünkü hemen hemen 11 ile aynı lakin bence alınacaksa 13 alınmalı minimum. Desteğiniz için çok teşekkür ederim hocam sağlıcakla kalın.

Hocam bir şeyi merak ediyorum sizde ilk 6 ayda yüzde kaç saglık gitti hatırlıyor musunuz? Ya da ilk 1.yılda. Sormamın nedeni arkadaşım 6 ay için pil saglıgımın gayet iyi oldugunu söyledide.

Ben cevap vereyim, ilk yıl %100'de sabit kaldı sonradan çok hızlı bir şekilde düşmeye başladı. Şuan %81 pil sağlığım. 2021 Aralık'ta aldım telefonu.

6 ay önce sıfır iPhone 11 aldım şu anda pil saglıgı 97 ve o zaman alamadıgım 12 internette yenilenmiş klasmanında karşıma çıktı biliyorum yenilenmiş telefonlara güven olma ama düşünmüyorum değil 12 istiyordum özellikle 12 mini ekranı kücük telefon severim ama temiz bir ikinci el bulamadıgım için alamamıştım şimdi 12 modellerinin 22K da yenilenmiş olacak şekilde gördüğüm için düşünmüyorum değil. C kalitede ürün. Link burada. Sizce iPhone 11 satıp bunu almak mantıklı mı?
Yenilenmiş telefon alacaksan ticaret bakanlığının yenileme lisansı olan yerlerden al örneğin easycep 2.el ve yenilenmiş telefon mu tercih etmek arasında kalsam yenilenmiş telefon alırım çünkü sana %100 çalışır orijinal değişim yapmış telefon veriyorlar.14 gün koşulsuz iade 1 yıl garanti.2.el telefon aldığın şahıs veya herhangi bir yer böyle olanak sunmaz

Ben cevap vereyim, ilk yıl %100'de sabit kaldı sonradan çok hızlı bir şekilde düşmeye başladı. Şu an %81 pil sağlığım. 2021 Aralık'ta aldım telefonu.

Birçok kişide aynı problem olmus takılı kalıp sonradan hızlıca düşmüş. Yazılımsal bir problem olabileceğini düşünüyorum ben.

@Rustin Cohle O şekil senaryoda iş görür. Evet ekran, performans ve kamera olarak güzel cihazdır 12. Tek elle kullanım rahatlığı çok güzel. Keşke şarjı da iyi olsaydı. Ben şahsen büyük telefon sevmiyorum ama batarya nedeniyle büyük cihaz kullanıyorum. 12 Pro batarya olarak o kadar lanet ettirdi, 14 PM aldım.

Ek olarak bu linkteki satıcı Teknosa değil Teknosaya güvenip alma Destek Bilişim.

Geri
Yukarı