iPhone 11 su geçiriyor mu?

Telefonu derenin içine düşürmüştüm dışardaydım pirince falan koymadım kendiliğinden kuruyup çalıştı :D Telefon Xiaomi Mi A2 Lite yani şu geçirmezlik özelliği yok.

IPX8 sertifikası var yani 1 metre derin suya garantisi var. Su geçirmez değil suya dayanıklı bunu da belirteyim. Muhtemelen kısa süreliğine düşürdüysen hiçbir şey olmaz. Kimse de kesin bir şey söyleyemez yarın belki oksitlenip bozulabilir. Pirinç yerine hava vermeni öneririm suyun kuruması için. Sertifika 9 olsa daha iyi olurmuş.
Hava verirse girişlerdeki su ileri gider daha sıkıntı

Hava verirse girişlerdeki su ileri gider daha sıkıntı
Fön makinesi ile değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fön makinesi ile değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Arkadaşın vakum pompasını bulabileceğini düşünmüyorum fakat vantilatör belki.

Sertifikalara göre geçirmemesi lazım, aşağıdaki yöntem ile hasar almışsa kontrol edebilirsin.

Evet geçiriyor tabii ki :D hiçbir firmanın su geçirmiyor diye bir iddiası olmadı benim bildiğim kadarıyla. Sadece belli bir süre belli bir basınca dayanıklı o kadar.
Yok hocam zamanında s7 edge diye telefon vardı arkadaşımda gözümün önünde telefonu yıkıyordu çocuk inanamıştım.

Edit. Eskisi gibi çalışıyor arkadaşlar sorun yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı