iPhone 11 vs. 13

828p LCD ve en tepe parlaklığın 625 nits olduğu komik değerlere sahip bir panele kötü demek doğru bir yargı değil. Evet 3K'lik telefonla ayni panale sahipmiş gibi gözüksede sonuçta LCD. Kişisel telefonum olarak kullandim 11'i, berbat bir paneli var. Bütün hevesimi kaçırmıştı

Hocam alacak kişi sizsiniz ben değil lakin YouTube'da 1 videoya denk geldim 11 ve XR aynı ekran bu iki cihazın ekranını başka bir marka model OLED olan ekran ile karşılaştırmışlardı ve 4 kişide 11'in ekranını tercih etmişti evet LCD ama o kadar kötü değil kötü olsaydı XR ın ekranına da laf atarlardı değil mi sonuçta aynı ekran :D

S22 Ultra'nin ekraninin 14 Pro'dan daha iyi olmadığı kanisina nereden vardiniz hocam?

S22 Ultra'nin 2, 5k+ çözünürlüğünü geçtim sırf S22U'daki özel dynamic AMOLED bile OLED'den çok daha iyi. Nits sadece parlaklik, daha parlak gözüküyor. Daha canlı değil.

Globalde daha pahalisi ve daha iyisi TR'de daha ucuza varken neden öneri yapmayalım? One UI, pixel Experience ve saf Android'in yanında IOS'un sana sunduğu bir avantaj yok.

İki cihazı da günlük kullandım. İkisi ile de güneşe çıktım. 14 Pro kesinlikle daha kaliteli bir deneyim sundu. S21 ile 14 Pro kıyaslanamaz. S23'lerin ekranını bilmiyorum. Net bir şey diyemem ama 14 Pro ekranı S22 Ultra'dan kesinlikle daha iyi.

828p LCD ve en tepe parlaklığın 625 nits olduğu komik değerlere sahip bir panele kötü demek doğru bir yargı değil. Evet 3K'lik telefonla ayni panale sahipmiş gibi gözüksede sonuçta LCD. Kişisel telefonum olarak kullandim 11'i, berbat bir paneli var. Bütün hevesimi kaçırmıştı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki cihazıda günlük kullandım. İkisi ile de güneşe çıktım. 14 Pro kesinlikle daha kaliteli bir deneyim sundu. S21 ile 14 Pro kıyaslanamaz. S23'lerin ekranını bilmiyorum.Net bir şey diyemem ama 14 Pro ekranı S22 Ultradan kesinlikle daha iyi.

İki cihazıda günlük kullandım. İkisi ile de güneşe çıktım. 14 Pro kesinlikle daha kaliteli bir deneyim sundu. S21 ile 14 Pro kıyaslanamaz. S23'lerin ekranını bilmiyorum.Net bir şey diyemem ama 14 Pro ekranı S22 Ultradan kesinlikle daha iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Demek istediğim buydu bu söylentiyi saçma sapan kişiler çıkardı bende bu videoyu ilk çıktığı zaman izlemiştim

Konu sahibini bilgilendirmek adına.
Dostum 27 aydır 11 kullanıcısıyım. Genel anlamda güzel cihaz ekranı 12'den sonra daha kaliteli olduğundan tek eksisi bana göre ekrandır. 10 bin TL seni zorlayacaksa 11 alabilirsin. Günümüz şartlarında 10 bin yüksek meblağ gibi gelsede şahsımca değil. 13 alıp 5-6 sene sorunsuz kullanabilirsin. Ayrıca şu an 11'ler düşüş yaşamış 16,500 seviyesine gerilemiş. Bu fiyatları hakettiğini söyleyemem fakat TR şartları.
Hangisine karar verirsen hayırlı olsun şimdiden.
Teşekkür ederim hocam. Ekran olayı da biraz alışkanlık meselesi bence dünyanın en iyi ekranı bile olsa alıştıktan sonra hepsi aynı. Bir de biraz geri de bir kaç arkadaşa cevap olarak şunu yazdım ne dersiniz böyle yapayımmı
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim şöyle bir şey düşündüm. Biliyorsunuz ülkemizde iphone telefonlar neredeyse hiç değer kaybetmiyor. Mesela şuan da 11 alıp garantisi bitmeden üst modele geçmek istesem yüksek ihtimal zaten 11 i aldığım fiyatın üstüne satarım. Hem 6 ay 1 yıl arasında beni zorlamadan ios a geçmiş olurum hem de sonun da para koyup üste geçerim sizce mantıklı mı ?

Samsung model telefon öneren arkadaşlara teşekkür ederim saygı duyuyorum ama bir daha android telefon kullanmak istemiyorum.

İki cihazı da günlük kullandım. İkisi ile de güneşe çıktım. 14 Pro kesinlikle daha kaliteli bir deneyim sundu. S21 ile 14 Pro kıyaslanamaz. S23'lerin ekranını bilmiyorum. Net bir şey diyemem ama 14 Pro ekranı S22 Ultra'dan kesinlikle daha iyi.

Hocam biliyorum, bu videoyu ben atiyodum millete. 3-4 ay iPhone 11 kullandim ben, özellikle güneşe çıkınca LCD kendi berbatlığını her türlü belli ediyordu.

Evet 3k telefondaki gibi gozuksede oyle değil ama her halükarda kötü. Ayrica o videoda Note 10+'un ekranın soğuk seçildiği bariz.

İki cihazıda günlük kullandım. İkisi ile de güneşe çıktım. 14 Pro kesinlikle daha kaliteli bir deneyim sundu. S21 ile 14 Pro kıyaslanamaz. S23'lerin ekranını bilmiyorum.Net bir şey diyemem ama 14 Pro ekranı S22 Ultradan kesinlikle daha iyi.]
Evet günes altında 14 Pro'nun Nits'i daha fazla olduğu için daha iyi bir deneyim sunar ama eşit şartlarda S22 Ultra bariz daha iyi...

Teşekkür ederim hocam. Ekran olayı da biraz alışkanlık meselesi bence dünyanın en iyi ekranı bile olsa alıştıktan sonra hepsi aynı. Bir de biraz geri de birkaç arkadaşa cevap olarak şunu yazdım ne dersiniz böyle yapayim mi?

Hocam söylediğiniz mantıklı, Apple cihazlar değer kaybetmiyor yapabilirsiniz.

Gerçekten sizi bazen anlamıyorum, 800p ekranı sunuyorsunuz hala, taraf tutmayı bırakın.

Gerçekten sizi bazen anlamıyorum, 800p ekranı sunuyorsunuz hala, taraf tutmayı bırakın.

Bunun taraf tutmayla bir alakası yok. Kendim 1 yıl SE 2020 kullandım. 11 le aynı panele sahip. Bir gün ekran kalitesinden şikayet etmedim. 11'in ekranına çok iyi diyen yok ama iddia edildiği gibide berbat bir ekran değil.

Bunun taraf tutmayla bir alakası yok. Kendim 1 yıl SE 2020 kullandım. 11 le aynı panele sahip. Bir gün ekran kalitesinden şikayet etmedim. 11'in ekranına çok iyi diyen yok ama iddia edildiği gibide berbat bir ekran değil.

Hocam iPhone X modeli çıkana kadar bütün iPhone cihazlarda aynı ekran kullanılıyordu kimse aa çok kötü berbat demedi. Yenisini daha iyisini gören eskisine çamur atar oldu. Kimse kusura bakmasın Türkiye'de herkes 30 bin maaş ile çalışmıyor. iPhone isteyen en ucuz F/P denilebilecek cihaz 11'dir.

Geri
Yukarı