iPhone 11 vs iPhone 12

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Şu anki telefonum iPhone 6S 16 GB modeli artık depolama alanı yetmiyor. iPhone 11 ile iPhone 12 arasındaki fiyat farkına değer mi?

Not: Android kullandım zamanında hiç hoşuma gitmediği için Android almak istemiyorum. İşletim sisteminden dolay iPhone almayı düşünüyorum.

Aslında biraz telefonda yapacağınız işe bağlı bu değer mi değmez mi konusu. Tam olarak ne için almak istiyorsunuz? Sadece yeni telefon olsun ama en iyisi olsun mu istiyorsunuz?

12 Tavsiyemdir, bir günlüğüne test ettim cihazı almayı da düşünüyorum 11 ile arasındaki farka kesin değiyor bence.

Değer bence. IPhone 12'nin batarya kapasitesi 11'den az.
İç donanımda IPhone 12 daha iyi, 5 nanometre CPU kullanılıyor,
IPhone 11, 12'den daha ağır, en, boy ve kalınlık ölçüleri 12'den daha fazla. 12'nin ekran oranı daha fazla.
Kamera açısında pek fark yok.
Bunlara göre yapın seçiminizi. Bütçeniz 12 almak için yetiyorsa tabii ki 12 daha iyi bir seçim olacaktır.
Edit;
Tabii ki en büyük fark ekranda. 12 daha iyi.

Şu anki telefonum iPhone 6S 16 GB modeli artık depolama alanı yetmiyor. iPhone 11 ile iPhone 12 arasındaki fiyat farkına değer mi?

Not: Android kullandım zamanında hiç hoşuma gitmediği için Android almak istemiyorum. İşletim sisteminden dolay iPhone almayı düşünüyorum.
Hocam ekran artık PRO'larda kullanılan ekrana yükseltildi ve boyutu artırıldı. LCD ve 720p ekran yerine OLED ve 1080p güzel bir ekran geldi. Onun dışında kamera, batarya, yeni tasarım, Magsafe, işlem gücü ve 5G gibi çokta fark etmeyeceğin ama telefonun kullanım ömrünü uzatan eklemeler geldi. Kısaca 11 zaten güzeldi 12 çok güzel oldu. Güncel fiyat farkını bilmiyorum ama ben ekran ve daha uzun ömürlü kullanım için o farkı verirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı