iPhone 11 vs iPhone SE 2022

Siz 13 ve 14 kullandınız galiba biliyorsunuz GPU tarafından iyi oldugunu ve kullanırken bariz fark olduğunu.
iPhone 13 kullanıyorum, 14'te GPU tarafında daha iyi. Siz hangi konuda ısrarcısınız orayı anlamadım?

mmm.jpg

Abim SE 2020 modelini kullanıyor. Boyut olarak genshin açtığımda biraz ufak geldi. Amacım 11'in daha iyi olduğunu savunmak değil arkadaşlar sadece sizin fikirleriniz ile benimkiler arasındaki farka göre düşüncem değişir mi diye merak ediyordum. Şu an arada kaldım vallahi :)

iPhone 13 kullanıyorum, 14'te GPU tarafında daha iyi. Siz hangi konuda ısrarcısınız orayı anlamadım?
Bir olayda ısrarcı değilim ama telefon tanıtılırken yok işlemcinin sınırlarını zorladık yok bunda A15 var falan hepsi hikaye bunu kullanınca anlıyorsun. İşlemci chipsetleri ile istedikleri gibi oynuyorlar. A15 chipset bulunan bir cihazın nerdeyse 2 katı ucuzuna aynı işlemcili bir cihazi sırf kozmetik ve bazı ozellikler olarak geri diye ucuz satmayacaklar böyle bişey yok. Aynı işlemci değiller. iPhone 11 işlemcisi SE cihazına göre daha iyi ve seri çalışıyor.

Bir olayda ısrarcı değilim ama telefon tanıtılırken yok işlemcinin sınırlarını zorladık yok bunda A15 var falan hepsi hikaye bunu kullanınca anlıyorsun. İşlemci chipsetleri ile istedikleri gibi oynuyorlar. A15 chipset bulunan bir cihazın nerdeyse 2 katı ucuzuna aynı işlemcili bir cihazi sırf kozmetik ve bazı ozellikler olarak geri diye ucuz satmayacaklar böyle bişey yok. Aynı işlemci değiller. iPhone 11 işlemcisi SE cihazına göre daha iyi ve seri çalışıyor.
Neyin kafasını yaşıyorsun sen ya? A13, A15'den nasıl daha iyi ve seri çalışıyor? Bilgin yok, sallama. Elinde kanıt yok, atıp tutma.

Neyin kafasını yaşıyorsun sen ya? A13, A15'den nasıl daha iyi ve seri çalışıyor? Bilgin yok, sallama. Elinde kanıt yok, atıp tutma.
11, 11 Pro Max, 12 Pro Max, 14 Pro kullanmış biriyim ayrıca apple sitesinde okuduklarıma inanıp bilgili gibi yorum yapmıyorum sizin gibi. Karşılaştırma sitelerinden okudugunuz özellikler ile gelip burda insanlara öneride bulunmayın. Kullanıcı deneyimi önemli. Kullandığında belli oluyor. SE 2022 ile sözde aynı chipset'e sahip 13 çok daha seri ve iyi çalışıyor. Bunlar aynı işlemci değil mi ? Öyle yazıyor özellikler bölümünde. 😀

11, 11 Pro Max, 12 Pro Max, 14 Pro kullanmış biriyim ayrıca apple sitesinde okuduklarıma inanıp bilgili gibi yorum yapmıyorum sizin gibi. Karşılaştırma sitelerinden okudugunuz özellikler ile gelip burda insanlara öneride bulunmayın. Kullanıcı deneyimi önemli. Kullandığında belli oluyor. SE 2022 ile sözde aynı chipset'e sahip 13 çok daha seri ve iyi çalışıyor. Bunlar aynı işlemci değil mi ? Öyle yazıyor özellikler bölümünde. 😀
Aynen, aynen. :D

Son düzenleme:
SE 2022 ile sözde aynı chipset'e sahip 13 çok daha seri ve iyi çalışıyor. Bunlar aynı işlemci değil mi ? Öyle yazıyor özellikler bölümünde. 😀
SE 2022’de A15 yok mu diyorsun yani :D?

Da forumda da aynı soruyu sordum. Yüksek model iPhone kullanan arkadaşlar cevap verdiler. Bana 11 almamın daha iyi olacağını söylediler. Sizin anlatmak istediğinizi anlıyorum fakat sanırım 11 daha bana göre bir cihaz. Zaten şu anki telefonun bayağı külüstür bir Samsung. Evet SE2022'nin performans ve güncelleme bakımından iPhone 11'den çok daha fazla üstün olduğu doğru. Şahsen ben güncelleme desteği bitmiş bir iPhone telefonun çöp olacağını düşünmüyorum. İşlemciden de kısarsak artı olarak daha büyük ekran ve geniş açı kamera kazanıyoruz. Benim kullanım şeklime göre 11 daha iyi olacak sanırım. Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.

Geri
Yukarı