iPhone 11 vs Samsung A54 vs iPhone 12

A54 ikisine kıyasla daha iyi bir bataryaya sahip, iPhone 11'e kıyasla daha iyi bir ekrana sahip. Kamera anlamında 12 ile 11 yakınlar, çok fark yok; A54 ikisinin de gerisinde (4K 60 FPS çekim yok). 20000₺ bütçeye kamera odaklı S22, oyun odaklı Poco X6 Pro, pil odaklı S23 FE bakılır sıfırda.

Eğer bütçeyi biraz daha artarsa bizzat şuanda kullandığım S23 modelini öneririm. Daha demin bilgisayarım bozuldu. Bende Samsung DEX özelliğini kullanarak işlerimi hallediyorum. Sırf bu özellik için bile tercih edilir ya.

@Marla Singer Geekbench'e ben güvenmiyorum açıkçası. Evet, Apple her zaman CPU bazında daha güçlü ama Geekbench'in sözde skorlarındaki kadar fark yok. GPU bazında ise 8 Gen 1 daha güçlü zaten. A15 Bionic kadar verimli SoC'ler değiller ikisi de. Kaldı ki A13 bile GPU'da A14'ten daha perf/watt çalışıyor. Verime gireceksek 8 Gen 1 hepsinden daha verimsiz, orası ayrı maalesef.

Ama kamerada ise S22'nin ezici üstünlüğü var, rakibi iPhone 13'ten bile başarılı. iPhone 12 rakibi S21'i bile ''kazandı'' denebilecek gibi geçmiş değil, baya yakınlar. İşe ekran vs. de girince S22 kazanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı