iPhone 11 vs Samsung A54 5G

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynı yıl da mı çıktı? Güldürmeyin hocam.
Aralarında yaklaşık iki sene olmasına rağmen ikisi de aynı segment cihaz mı? Biri 270 dolar çıkış fiyatlı biri 700 dolar çıkış fiyatlı. Sizce bu iki cihazı karşılaştırmak mantıklı mı? Gidin s6-s7 ile karşılaştırın ondan sonra konuşun ya gelmiş giriş orta seviye samsung cihazı premium cihaz ile karşılaştırıyor.

Aralarında yaklaşık iki sene olmasına rağmen ikisi de aynı segment cihaz mı? Biri 270 dolar çıkış fiyatlı biri 700 dolar çıkış fiyatlı. Sizce bu iki cihazı karşılaştırmak mantıklı mı? Gidin s6-s7 ile karşılaştırın ondan sonra konuşun ya gelmiş giriş orta seviye samsung cihazı premium cihaz ile karşılaştırıyor.
Hocam siz parasıyla mı karşılaştırıyorsunuz? Her şey paralı diye mi?

Önerileriniz ve yazdiklarınız için teşekkür ederim ama bu konuyu iki cihaz arasinda seçim yapmak için sizin önerilerinizi ve yorumlarinizi gormek istedigim için açtım ama konunun Apple vs Samsung tartışmasını dönmesi ve daha da farkli yerlere gitmesi çok saçma. Bir cihazin ömrü kullanıcısına göre değişir ve bu sadece telefonlar için geçerli değil (bilgisayarlar, oyun konsolları vb.). Bir kişi bir telefonu 4 yıl kullanır bir diger kişi aynı telefonu sadece 2 yıl kullandiktan sonra elden çıkarmak zorunda kalır. Mesela kendimden örnek vereyim şu anda Samsung A50 kullanıyorum yaklasık 4 yıldır kullanıyorum tabii ki ister istemez cihazda takılmalar, batarya ömrü kısalması vs. sıkıntıları var ama bunlar her cihazda oluşabilecek şeyler. "Android 2 yıldan fazla kullanılmıyor", "iPhone'lar daha uzun ömürlü" gibi şeylerin gerçekleri yansıtmadıgını düşünüyorum. Konumuza geri dönersek ben tercihimi Samsung A54'ten yana yapıyorum çünkü:
1.uzun süredir Samsung cihaz kullanıyorum ve Samsung aksesuarlara sahibim (akıllı saat, BT kulalık gibi) bu nedenle iPhone bir cihaz alırsam önceki gibi bir kullanım sağlayamayacagımı düşünüyorum.
2. daha yeni bir cihaz.
3. bütçeme uygun.
4. Android'den IOS'a geçisin benim için zor olacağını düşünüyorum.
Tekrardan önerileriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
s21 FE alirsaniz çok daha iyi olacaktir, size kalmış.

Önerileriniz ve yazdiklarınız için teşekkür ederim ama bu konuyu iki cihaz arasinda seçim yapmak için sizin önerilerinizi ve yorumlarinizi gormek istedigim için açtım ama konunun Apple vs Samsung tartışmasını dönmesi ve daha da farkli yerlere gitmesi çok saçma. Bir cihazin ömrü kullanıcısına göre değişir ve bu sadece telefonlar için geçerli değil (bilgisayarlar, oyun konsolları vb.). Bir kişi bir telefonu 4 yıl kullanır bir diger kişi aynı telefonu sadece 2 yıl kullandiktan sonra elden çıkarmak zorunda kalır. Mesela kendimden örnek vereyim şu anda Samsung A50 kullanıyorum yaklasık 4 yıldır kullanıyorum tabii ki ister istemez cihazda takılmalar, batarya ömrü kısalması vs. sıkıntıları var ama bunlar her cihazda oluşabilecek şeyler. "Android 2 yıldan fazla kullanılmıyor", "iPhone'lar daha uzun ömürlü" gibi şeylerin gerçekleri yansıtmadıgını düşünüyorum. Konumuza geri dönersek ben tercihimi Samsung A54'ten yana yapıyorum çünkü:
1.uzun süredir Samsung cihaz kullanıyorum ve Samsung aksesuarlara sahibim (akıllı saat, BT kulalık gibi) bu nedenle iPhone bir cihaz alırsam önceki gibi bir kullanım sağlayamayacagımı düşünüyorum.
2. daha yeni bir cihaz.
3. bütçeme uygun.
4. Android'den IOS'a geçisin benim için zor olacağını düşünüyorum.
Tekrardan önerileriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Şimdiden hayırlı olsun hocam. Evet genelde Apple vs Android kavgası dönüyor bu tür konularda ve konu gereksiz uzuyor, herkes farklı bir şey söylüyor kendini haklı çıkartmak için. Bazı fanboylar araya yalan dolma bilgiler sıkıştırabiliyor, Örneğin Android aldıktan 2 yıl sonra yavaşlıyor gibisinden.

Hocam siz parasıyla mı karşılaştırıyorsunuz? Her şey paralı diye mi?
Ya güzel hocam canım hocam piyasada yüzlerce Android marka cihaz var farklı segment var. Sürekli premium modeller üreten bir marka ile herhangi bir android cihazı neden karşılaştıralım. Aynı segmentteki cihazları karşılaştırın karşılaştırmak istiyorsanız. 6S in rakibi S6 edge dir. Buyrun karşılaştırın olsun bitsin.

J7 Pro diyorum J7 değil 😀
Hahaa :D Ben J7 Pro'dan bahsetmedim? Git bir kere daha oku mesajımı adam akıllı J7 mi demişim J7 Pro mu demişim, sonra tartışırız seninle :D Çok komiksiniz vallahi, bir de hahaha atıyorsunuz ya :D

@Abdullah7 @en3s19 @566156 @del cidden hala burada Apple vs Android savaşında mısınız hala? Konu sahibi kararını verdi, şu an bu konuyu boş yere kirletmekten başka bir şey yapmıyorsunuz haberiniz olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı