iPhone 11 vs Samsung Note 10 Plus

Yakın zamanda telefon almayı düşünüyorum. İki model arasında çok kararsızım.

iPhone 11 256 GB ve Samsung Note 10 Plus 256 GB arasında çok kararsızım. İkisi de çok iyi telefonlar biliyorum.

Dikkat ettiğim özellikler.
En az 3-4 yıl kullanım süresi.
Video ve resim kalitesi.
Uzun yıllarca kullanım sonrası yavaşlamaması.

Yavaşlama konusunda iPhone´un sicili kötü.

İPhone'dan Samsung ve diğer firmalara geçilmez ama diğer firmalardan İPhone'a geçilir. Bizzat kullandım 2 hafta kullanıp satıyorum. İPhone müthiş bir şey bence.

iPhone 11 kullanıyorum. İlk başta ben de senin gibi arada kalmıştım. YouTube'da iPhonedo TR diye bir kanal var onun çektiği derinlemesine iPhone 11 inceleme videosu var. Ben bu videoyu ve karşılaştırmaları izledikten sonra karar vermiştim iPhone 11 almaya. İstersen sen de bak.

Önerim S20 olur. Kamera, ekran, batarya noktalarında da avantajlı. S20 serisi de rahat 3-4 yıl gider, Android o sürede kasar diyenlere bakmayın siz, ısrarla diyoruz Android eski Android değil, Samsung eski Samsung değil.

S20 alırsan ne yaparsan yap maalesef güncelleme desteği 2 yıl ile sınırlıdır, Android'in yarası bu güncellemelerdir.

Iphone 11 performans konusunda S20 modelinden üstün. Kamera ve batarya olarakta çok iyi bir cihazdı, hala da çok iyi.

Sana uyacak telefon Iphone 11.

Exynos işlemciden dolayı büyük ihtimal yavaşlar Samsung, Android alacaksanız Snapdragon bakın.
Rica ediyorum sizden şu bilmediğiniz konulara cevap yazmayın, Exynos'un yavaşladığı falan yok, Exynos işlemciler tek çekirdekte SD işlemcilerinden daha güçlü S9 modelinden beri durum bu şekilde. Şu kalıplaşmış safsatalardan kurtulun, bu söylemleri nereden duyuyorsunuz ben anlam vermekte zorlanıyorum açıkçası, bu iddaaların bir gerçekliği yok.

9810 ve 9820-9825 modelleri SD 845-855 modellerinden daha güçlü işlemciler idi tek çekirdek performansında. Uzun aradan sonra SD 865 bu defa Exynos'u geçmiş gibi görünüyor, tek çekirdekte artık Exynos 990 ile benzer düzeye gelmiş görünüyor, çoklu çekirdekte daha iyi zaten. Elbette daha tam karşılaştırmalar çıkmamış, Geekbench 5 testi yerine Geekbench 4 testi bana göre daha doğru sonuç veriyor, iki cihazın GB4 sonuçları yok, bunları gördükten sonra net bir değerlendirme yapılabilir aslında.

Snapdragon 865 modelinde A77 çekirdekleri var, Exynos 990 bu defa SD ile aynı mimariyi kullanmamış A76 çekirdeklerini kullanıyor, bu Samsung'un işlemcisi için dezavantaj oluşturabilir.

Yakın zamanda telefon almayı düşünüyorum. İki model arasında çok kararsızım.

iPhone 11 256 GB ve Samsung Note 10 Plus 256 GB arasında çok kararsızım. İkisi de çok iyi telefonlar biliyorum.

Dikkat ettiğim özellikler.
En az 3-4 yıl kullanım süresi.
Video ve resim kalitesi.
Uzun yıllarca kullanım sonrası yavaşlamaması.

En az 3-4 yıl kullanım süresi. (ikisini de kullanırsın)
Video ve resim kalitesi. (iPhone 11)
Uzun yıllarca kullanım sonrası yavaşlamaması. (iPhone 11)

2 - 1 iPhone 11 kazandı :)

Uzun yıllar gitmesini ve bu uzun yıllar sonucunda yavaşlamamasını istiyorsunuz. En iyi seçim zaten iPhone olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı