iPhone 11 vs XS

Enss755

Hectopat
Selam iOS telefon alacağım günlük kullanım için.
iPhone XS var 2.el 5300TL bunu alırsam bataryasını değiştireceğim bana 6300e gelmiş olacak. Bunu mu alayım yoksa sıfır iPhone 11 mi?
Günlük kullanım için XS batarya yeniliyince yeterli olur diye düşünüyorum.5.8 inc olması hafif olması OLED ekran güzel fakat 4 yıllık telefon işlemcisinde filan yavaşlama olur mu? Aklıma takıldı. iPhone 11 işlemci olarak güzel fakat telefon kaba duruyor ve ekranı LCD 720p. 6300'e XS yanına da AirPods düşünüyorum yoksa 9500 TL'ye sıfır iPhone 11 mi?

11'in ekranı hem OLED değil hem de 1080p değil, ki bu çok büyük bir eksik. 11 sırf ucuz diye ülkemizde teknolojiden anlayan insan çok olmadığı için Kızılay dağıtmış gibi herkesin elinde dolanıyor. XS, 11'e kıyasla çok daha Premium bir cihazdır. Hissiyat olarak daha kaliteli hissettirir emin olun. İkisini de kullanmış biri olarak söylüyorum, 11'i elime ilk aldığımda takoz almış gibi hissetmiştim XS'ten sonra. Bütün bunların yanında 11'in kenarlıkları çok daha kalın. Sırf aralarında 1 nesil var diye 11 almak mantıksız bence, XS hala taş gibi telefon diye düşünüyorum.

7500-8000'e kutusu açılmış uzun garantisi olan 11 yanına da AirPods alınır.
2.el almayı düşünmüyorum. xs bir tanıdıkta var alırsam ondan alacağım.
11'in ekranı hem OLED değil hem de 1080p değil, ki bu çok büyük bir eksik. 11 sırf ucuz diye ülkemizde teknolojiden anlayan insan çok olmadığı için Kızılay dağıtmış gibi herkesin elinde dolanıyor. XS, 11'e kıyasla çok daha Premium bir cihazdır. Hissiyat olarak daha kaliteli hissettirir emin olun. İkisini de kullanmış biri olarak söylüyorum, 11'i elime ilk aldığımda takoz almış gibi hissetmiştim XS'ten sonra. Bütün bunların yanında 11'in kenarlıkları çok daha kalın. Sırf aralarında 1 nesil var diye 11 almak mantıksız bence, XS hala taş gibi telefon diye düşünüyorum.
Xs bataryası nasıldı 11 den 400 mah daha düşük ayrıca xs işlemcisi bir nesil daha eski batarya çıkarırmı bir günü.

Ekranı OLED olmaması büyük eksiklik fakat Samsung Galaxy S9 Plus gibi bir telefondan Eylül ayında İphone 11'e geçmiş biri olarak söylüyorum, ilk başta ekranı yadırgasam da telefonda Netflix vs izlemediğim için bir süre sonra alışıyorsunuz. İphone 11 bile şuan 2 nesil eski bir telefon, bu bile bir sorunken 3 nesil önceki telefonu almak, hele hele ikinci el almak. Hiç mantıklı değil. İphone 11 çok daha mantıklı olacaktır. Yukarıda ki arkadaş "teknolojiden anlamayan" gibi bir terim kullanmış. İnsanlar babasının hayrına almıyor bu telefonu. İOS ekosisteminde ki en uygun ve fiyat performans telefon şuan İphone 11. Eylül ayında 128 GB modelini Amazon üzerinden 7200 TL'ye aldım. Dediğim gibi, o fiyata İOS ekosisteminde alternatif yoktu. En yakın İphone 12 mini vardı, evet ekranı daha iyi ama ekran daha küçük. S9+'dan geçen biri olarak o ekran bana çok küçük gelir diye tercih etmedim. Sizin yerinizde olsam XS almayı aklımın ucundan bile geçirmezdim.

İlla İOS olsun demiyorsanız Android tarafında daha mantıklı modeller var. İOS istiyorsanız İphone 11 dışında başka alternatif göremiyorum. İkinci el XS, sıfır İphone 11. Tabi ki sıfır İphone 11 tercih edilir.

2.el almayı düşünmüyorum. XS bir tanıdıkta var alırsam ondan alacağım.

XS bataryası nasıldı 11'den 400 mAh daha düşük ayrıca XS işlemcisi bir nesil daha eski batarya çıkarır mı bir günü.

11'in bataryası hem boyutundan hem de OLED olmamasından dolayı daha uzun gidiyor tabii ki ama ikisini yan yana koyduğunuzda 11'in ekranı resmen gözünüze uyduruk geliyor. Ayrıca günlük kullanımda ikisinin arasındaki batarya kullanımı hemen hemen aynı olur. XS OLED olduğu için siyah pikseller enerji harcamayacaktır, siyah arka plan kullanırsanız 11'den daha uzun bile dayanabilir.

Ekranı OLED olmaması büyük eksiklik fakat Samsung Galaxy S9 Plus gibi bir telefondan Eylül ayında İphone 11'e geçmiş biri olarak söylüyorum, ilk başta ekranı yadırgasam da telefonda Netflix vs izlemediğim için bir süre sonra alışıyorsunuz. İphone 11 bile şuan 2 nesil eski bir telefon, bu bile bir sorunken 3 nesil önceki telefonu almak, hele hele ikinci el almak. Hiç mantıklı değil. İphone 11 çok daha mantıklı olacaktır. Yukarıda ki arkadaş "teknolojiden anlamayan" gibi bir terim kullanmış. İnsanlar babasının hayrına almıyor bu telefonu. İOS ekosisteminde ki en uygun ve fiyat performans telefon şuan İphone 11. Eylül ayında 128 GB modelini Amazon üzerinden 7200 TL'ye aldım. Dediğim gibi, o fiyata İOS ekosisteminde alternatif yoktu. En yakın İphone 12 mini vardı, evet ekranı daha iyi ama ekran daha küçük. S9+'dan geçen biri olarak o ekran bana çok küçük gelir diye tercih etmedim. Sizin yerinizde olsam XS almayı aklımın ucundan bile geçirmezdim.

İlla İOS olsun demiyorsanız Android tarafında daha mantıklı modeller var. İOS istiyorsanız İphone 11 dışında başka alternatif göremiyorum. İkinci el XS, sıfır İphone 11. Tabi ki sıfır İphone 11 tercih edilir.
Haklısınız hocam fakat iphone 11 babamda var telefon çekiç gibi ağır kaba bir telefon.

Haklısınız hocam fakat iphone 11 babamda var telefon çekiç gibi ağır kaba bir telefon.
Spigen kılıf ile kullanıyorum ve telefon kılıfla gerçekten çok kaba, çok ağır. Bu konu hakkında bir şey diyemem. Ya kılıfsız kullanacaksın ya da daha hafif, çok kaba olmayan bir kılıfla kullanacaksın. Ağır ve kaba terimi kişiden kişiye göre değişir. Bu beni rahatsız etmezken seni rahatsız edebilir, haklısın. Fakat dediğim gibi, 3 nesil önceki telefonu ikinci el olarak almak mı, yoksa sıfır İphone 11 almak mı. Mantıklı olan İphone 11 almak. Bu benim fikrim. İhtiyaçlar ve beklentiler değişir. Kendi beklentinize göre en iyi kararı vermeniz dileği ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı