iPhone 11 Wi-Fi aşırı yavaş

Ağ ayarlarını sıfırlamayı denedin mi? iPhone 6 ile 5 GHz ağına bağlanıp 75 Mbps hız alabiliyorum, iPhone 11'in bağlanamaması imkansız gibi. Ağ ayarlarını sıfırlamak çözüm olmaz ise modemi resetleyerekte deneyebilirsin.
İkisini de denedim.
Arkaplanda bir şey yüklüyordur dostum bende iPhone 11 kullanıyordum daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Cihazı güç tasarruf moduna alıp deneyebilirsin tekrar.
Dediğim sorunu sadece evdeki WiFi ile yaşıyorum. Sadece eve gelince yüklüyor sizin dediğinize göre.
Eğer Modemde 2.4GHz ve 5GHz varsa 2.4'e bağlananın. Ben bu şekilde çözmüştüm.
2.4’de de yavaş.

KabloNet modemlerinin kalitesi iyi değildir. Güvenlik tipi oluşturulurken sizin cihazda hatalı dönüşüyor olabilir. Aslında size çok sebep sayabilirim. Başka router ile deneyin. Arkadaşım da kullanıyor. Sorunu yok. Üstelik Iphone 11 Wi-Fi 6 dahi destekliyor.
Router’e para verip uğraşmak istemiyorum
Telefonu bir sıfırlayın isterseniz hocam.
Ağ ayarlarını sıfırladım, 1 saat güzel çalıştı, sonra yine eski haline döndü.

Bende de bazen yavaşlıyor bazen modeme bağlı olup sosyal medya uygulamaları dışında kullanılmıyor -safari, finans, youtube gibi-. Bazı kullanıcılar modemin güvenliğinin eski olmasından dolayı yazmışlar. Benim de modemim eski, wpa2. En az wpa3 ya da buna denk olursa stabil çalışacağı yazılmış.

Router’e para verip uğraşmak istemiyorum

Ağ ayarlarını sıfırladım, 1 saat güzel çalıştı, sonra yine eski haline döndü.
KabloNet modemiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. 1 saat sonra eğer dinamik bir kanal geçişi yaptıysa ve sizin telefonunuz eski kanalda kaldıysa olabilir. KabloNet modemleri bu özelliği destekliyor gözüküyor ama kusurlu çalışıyor olabilir. KabloNet modeminizde 2 ayrı bant için de kanalları sabitleyin. Hatta Kablosuz ayarlarınızı atın iki bant için de.

Bant dediğim 2.4 GHz ve 5 GHz. Yine de belirteyim dedim.
Bende de bazen yavaşlıyor bazen modeme bağlı olup sosyal medya uygulamaları dışında kullanılmıyor -safari, finans, youtube gibi-. Bazı kullanıcılar modemin güvenliğinin eski olmasından dolayı yazmışlar. Benim de modemim eski, wpa2. En az wpa3 ya da buna denk olursa stabil çalışacağı yazılmış.
Her modem WPA3 destekleyemez. Dünyada da böyle maalesef. Ama WPA2 PSK olup da stabil çalışanlar var. Bunun ben daha çok modemle ilgili olduğunu ve Iphone 11 ile Netmaster modemin uyumlu çalışmadığını düşünüyorum. Bu sorun tam da uyumsuzluk sorununa benziyor. Jitter de durumu biraz da olsun doğrulamaya yönelik görünüyor.
Bu arada konuda belirttiğiniz hız testini 2.4 GHz ile mi yaptınız?

Dostum bu sorunu yaşayan çok kişi var ama çözümü var. Modemin arayüzünde bir ayar olması lazım orayı kapatıp veya açınca düzeliyordu forumda bu sorunun çözümü mevcut araştırırsan bulursun şu an tam hatırlamıyorum hangi ayar oldugunu.

Geri
Yukarı