iPhone 11 Wi-Fi sorunu

yusufyyy

Yoctopat
Katılım
6 Aralık 2020
Mesajlar
1
Bende iki kanalda da açıktı ikisini de kapattım çok ama çok teşekkür ederim Allah senden razı olsun 2-3 gündür uğraşıyorum kafayı yiyicektim. :D.
Bende iki kanalda da açıktı ikisini de kapattım çok ama çok teşekkür ederim Allah senden razı olsun 2-3 gündür uğraşıyorum kafayı yiyicektim. :D.
dostum bende huawei modem var (süperonlıne)orada boyle bir sekme göremedim,başka bir ismi olabilirmi?
 

BurakAydn

Hectopat
Katılım
29 Nisan 2017
Mesajlar
322
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Çok iPhone kullandım çoğunlukla bu sorunu yaşadım sorunu çözemeyen arkadaşlar deneyebilir
Öncelikle indirdiğiniz tüm Wi-Fi ve VPN programlarını silin sonra genel ayarlardan en alta inin sıfırlaya basın oradan ağ ayarlarını sıfırla deyin büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.
 

Turk Kahvesi

Kilopat
Katılım
19 Haziran 2015
Mesajlar
736
Makaleler
1
İyi sabahlar herkese. Detaylı bir şekilde sorunumu yazacağım. Yani neredeyse 1 senedir böyle bir sıkıntım var. Geçen sene iPhone 11 cihaz aldım. Eve geldiğimde Wi-Fi bağlantısı ile programlarımı indirmek istedim. İşte o günden itibaren saçma sapan bir sorunla uğraşıyorum. Ev internetim Kablonet 100 Mbit. 2 kanal mevcut 2.4 GHz ve 5 GHz. Telefonumdan 2.4 GHz ağına bağlandıktan belirli bir süre sonra hızım 3-4 Mbit'e kadar düşüyor. Tamam diyorum 5GHz bağlantısına geçiyorum. 5GHz bağlantısında bir sorun yok yaklaşık 98 Mbit'e kadar çıkıyor hızım. Ancak 5 GHz bandının kapsama alanı düşük mutfağa gittiğimde bağlantı kopuyor evin diğer odalarında kopuyor. Oradan sadece 2.4 GHz güzel çekim sağlıyor. Ancak benim o frekansta hızım düşüyor. Bu arada 2.4 GHz için bağlantı hızım düştüğünde Wi-Fi bağlantısı kesip tekrar bağlandığımda hız yüksek ancak 10-15 dakika sonra tekrar oluyor. Bunun için Apple Store'a gittim. Yani böyle bir sorun olamayacağını açıkladılar bana. Kablonet'i aradım oradan da IP değişikliği DNS değişikliği sağlandı ancak yine bir sonuç yok. Acaba modem mi sınırlandırma yapıyor dedim. Netmaster Infinity 401 modemim. Netmaster servisini aradım öyle bir şeyin mümkün olmayacağını söylediler. Ayriyeten evde Wi-Fi kullanan 3 kişi daha var onlardan hız testi yaptığımda hepsi normal değerleri alıyor. Bu sorun bir tek ben de var yani ev içinde. Farklı Wi-Fi'ler olsun hepsini denedim. Ama hiçbir sonuç yok ortada. Artık canımı sıkmaya başladı sürekli Wi-Fi aç kapa yapıyorum. Ne yapılması gerekirse yaptım ancak tık yok. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim. Umarım derdimi düzgünce açıklayabilmişimdir.
Bu sorundan ve aynı servis sağlayıcısı ve aynı modemden bende muzdaribim. Bende iPhone SE 2020 modeli var. Aynı anlattığın problemin birebir yaşıyorum. Bunun çözümü yok. Kaç kere Apple servisiyle görüştüm hatta servise gittim Wİ-Fİ testinden sorunsuz geçiyor. Size tavsiyem 2.4 de kullanın 5 daha sıkıntılı.
 

Mkafb82

Yoctopat
Katılım
27 Ocak 2021
Mesajlar
1
Dostum modem arayüzünden hallettim ben sorunu. Modem arayüzüne girip kablosuz sekmesinde stxb-C modu gibi bir ayar var. Açıksa kapalı kapalıysa açık yaptım onu düzeldi hocam. Destek için modem markanızın servisini de arayabilirsiniz.
Ahmet Bey; çok teşekkür ederim.. Gerçekten kafayı yemek üzereydim. Sayenizde hallettim..
 
KS
A

AHMETCANDEVELİ

Decapat
Katılım
6 Aralık 2018
Mesajlar
500
Çözümler
4

Yeni konular

Yukarı