iPhone 11'de retina ekran var mı?

Yol yaptı yol

Hectopat
Merhaba forum. Benim bildiğim iPhone 7 Plus'ta retina ekran vardı. Bundan sonraki cihazlarda var mı? Ben özelliklerine baktığımda LCD ekran gördüm ama inanamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Retina ekran demek renk kalitesi vs. belirtmiyor. Retina PPI yani inç başına pikselin belirli bir değerden fazla olduğunu söyler. Zaten o boyutta bir ekranda o çözünürlük gayet iyi.

Evet ekran IPS LCD. Ben kendim aktif olarak iPhone 11 kullanmaktayım şu ana kadar ekranda gözüme kötü gelen bir sorun görmedim pikseller gözüme tane tane gelmiyor yani sizi üzmeyecek bir ekranı var. Ekranın tek sorunu üstte kist gibi duran Face ID ve kamera çentiği onun haricinde ekran gayet yeterli.

Abi sanıyorlar ki ekran 1920 1080P değil diye çok kötü fakat durum öyle değil ve çözünürlük her zaman görüntünün iyi anlamına gelmiyor.
Ekran panel kaliteside önemli iPhone 11 ekran güzel keskin parlak güneş altında bile mükemmel.
11 Retina ekran
S10’dan geçtim.

Şahsen ben pek beğenmiyorum. Video izlerken mesela 1080P açınca 1080P kalitesini hiç vermiyor. Nedeni de belli zaten. ( Kendi şahsi fikrimdir çok bilmişler linç etmezse sevnirim. )

Geri
Yukarı