iPhone 11'den iPhone 13 veya 14'e geçmek mantıklı mı?

genomics

Decapat
Merhaba herkese.

Şu an 64 GB'lik iPhone 11 kullanıyorum. Cihazın hala 11 ay garantisi var. İki hafta sonra yurt dışına çıkacağım ve fiyatlar çok daha uygun yurtiçine göre.

IMEI kayıt ücreti dahil iPhone 13 128 GB 17800 Try'ye iPhone 14 128 GB ise 20300 try gibi bir fiyata geliyor. Arada 2 bin liraya değecek bir fark var mı? Hangisini almak sizce daha mantıklı?

Merhaba herkese.

Şu an 64 GB'lik iPhone 11 kullanıyorum. Cihazın hala 11 ay garantisi var. İki hafta sonra yurt dışına çıkacağım ve fiyatlar çok daha uygun yurtiçine göre.

IMEI kayıt ücreti dahil iPhone 13 128 GB 17800 Try'ye iPhone 14 128 GB ise 20300 try gibi bir fiyata geliyor. Arada 2 bin liraya değecek bir fark var mı? Hangisini almak sizce daha mantıklı?

Bence şu soruyu sorarsın kendine iPhone11 hangi kısmı yetmiyor yetersiz kalıyor da diğer iPhone geçmek istiyorsun. Sırf gösteriş yapmak ya da benim iPhone 13 -14 var demek içinse alma ama sorduğun soruda cevabın varsa kıyaslama videolarına göre karar verirsin.

Arkadaşımda iPhone 13 var yan yana fotoğraf çektik ve iki tane ikinci el iPhone 11 fiyatına iPhone 13 alacak kadar fark yoktu. Bir de iPhone 13 de ağır. Bence 14 Pro dışında bir şeye upgrade yapılmaz.

Düz model almayı düşünüyorsanız tavsiye etmem. Pro modellere geçecekseniz mantıklı olur.

Merhaba herkese.

iPhone 13 256 GB almanı tavsiye ederim. 13 ile 14 arasında ön kamera ve 2 GB fazla RAM dışında bir fark yok. iPhone 13'ün uzun vadede seni fazlasıyla mutlu edeceğini düşünüyorum. Hafıza olarak 256 GB al çünkü büyük hafıza hız, download, upload gibi unsurları etkiliyor.

Mesajlarınız için çok teşekkür ederim. 13 pro alabilirsem onu alacağım. Onun dışında model yükseltmek dışında çok da bir farkı olmuyor gördüğüm kadarıyla.

Geri
Yukarı