iPhone 12 64 GB yeterli midir?

Bütçe
20000

İ9Pro

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yarın telefon almaya gideceğim iPhone 11 128 GB veya iPhone 12 64 GB arasında kaldım. Fakat 64 GB yeterli gelir mi bilmiyorum. Ne yapmalıyım kullanan bilen birisi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yarın telefon almaya gideceğim iPhone 11 128 GB veya iPhone 12 64 GB arasında kaldım. Fakat 64 GB yeterli gelir mi bilmiyorum. Ne yapmalıyım kullanan bilen birisi var mıdır?
Bence yetmez ama Apple bulut depolama hizmeti var ondan satın alırsın işini görür.

64 GB yetmez ama 11 IDE 12'ye karşı sırf depolama için tercih etmek mantıksız olur bulut depolama kullanırsınız.

Ne yapacağına bağlı çok video çekmeyeceksen fazlasıyla yeter. Yetmese bile iCloud alıp devam edersin sırf 128'lik diye 11 alma. Pişman olursun. 12 daha iyi hem OLED ekran hem 5G A14 vs. daha iyi bir cihaz.

Aslında yeterli fotoğrafları falan iCloud ya da Google Drive'da tutmak gayet mantıklı çünkü ekstra bişi yapmadan bilgisayardan ve diğer cihazlardan erişebilmek için zaten kullanılıyor ama oyun oynuyorsanız, bazı oyunlar çok yer kaplıyor.. mesela Genshin Impact 20 GB yer kaplıyor.

Ne yapacağına bağlı çok video çekmeyeceksen fazlasıyla yeter. Yetmese bile iCloud alıp devam edersin sırf 128'lik diye 11 alma. Pişman olursun. 12 daha iyi hem OLED ekran hem 5G A14 vs. daha iyi bir cihaz.
Aradaki fiyat farkına değer mi sizce

Bence yetmez ama Apple bulut depolama hizmeti var ondan satın alırsın işini görür.
50 gblık iCloud var şu an fakat 64 yeterli olur mu gerçekten bilemedim

Aslında yeterli fotoğrafları falan iCloud ya da Google Drive'da tutmak gayet mantıklı çünkü ekstra bişi yapmadan bilgisayardan ve diğer cihazlardan erişebilmek için zaten kullanılıyor ama oyun oynuyorsanız, bazı oyunlar çok yer kaplıyor.. mesela Genshin Impact 20 GB yer kaplıyor.
Oyun oynarım ama genshin gibi bir oyunu oynar mıyım bilmiyorum. En son vatan bilgisayara gittiğimde içinde hiçbir şey yüklü olmayan iphone 14'ün 44 GB alanı doluydu.

64 GB yeteceğini sanmıyorum. Öncelikle çekilen fotoğrafların kalitesi yüksek olduğundan kapladıkları alan da malum fazla oluyor. Tanıdığım iPhone kullanıcıları hep depolama alanlarından memnun değil. Üstüne yazılım güncellemeleri geldikçe alan iyice azalır.

64 GB yeteceğini sanmıyorum. Öncelikle çekilen fotoğrafların kalitesi yüksek olduğundan kapladıkları alan da malum fazla oluyor. Tanıdığım iPhone kullanıcıları hep depolama alanlarından memnun değil. Üstüne yazılım güncellemeleri geldikçe alan iyice azalır.
sizce peki bu 20.000'lik bi fiyata android mi mantıklı olur yoksa bunlar mı?

sizce peki bu 20.000'lik bi fiyata android mi mantıklı olur yoksa bunlar mı?
Mesela S22 128GB var o fiyata hatta daha ucuz da olabilir. Hangisi mantıklı diye seçim yapabilecek kadar bilgili değilim doğrusu. Ama ben olsam iPhone için bir de 2.ellere biraz bakardım. Daha uyguna yüksek bir model alınabilir 2.elde.

İçerik üreticisi falan değilsen normal insana 64 GB yeterli olur. Çok video ve fotoğraf çeken, on binlerce fotoğrafı telefonumda depolayan birisi değilim o yüzden 64 GB versiyonunu kullandığım süre boyunca yarısını anca doldurabilmiştim.

Geri
Yukarı