IPhone 12 alınır mı?

Bu kişiden kişiye göre değişir. Evet "bile". Kasa yapısı bile 12'yi daha alınır hale getiriyor, iPhone 11'in kasası berbat 12'nin kasası oldukça güzel. Ayrıca arada işlemci farkı var bu da oldukça önemli CPU ve GPU olarak 12 çok daha iyi ve uzun ömürlü.

1. Kasası kişiden kişiye değişir “bile”.
2. Kendi mesajım da da belirttim aralarında büyük performans farkları yok, günlük kullanımda iki cihazda hemen hemen aynı performansı veriyor. iPhone 11'i savunmuyorum şu anda ancak sizin dedikleriniz yanlış.

Bu kişiden kişiye göre değişir. Evet ''bile''. Kasa yapısı bile 12'yi daha alınır hale getiriyor, iPhone 11'in kasası berbat 12'nin kasası oldukça güzel. Ayrıca arada işlemci farkı var bu da oldukça önemli CPU ve GPU olarak 12 çok daha iyi ve uzun ömürlü.
Sanırım bu dediğiniz şeyi ben açıklayabilirim, IPhone 11’i iki yıl kullandım suan 11 Pro’yu şahsi olarak kullanıyorum ailemin işinden kaynaklı 12 Pro’yu da son 2-3 haftadır is hattı olarak kullaniyorum (normalde cihaz annem kullanıyordu ben öğrenciyim). 11 ve 11 pro arasındaki fark performanstan ziyade 11 kötü değil ama 11 pro onun mukemmellestirilmis versiyonu, 12 pro ise 11 pro’nun biraz daha büyük ve kare versiyonu (arada boyut farkı var biraz, 12 pro daha büyük birde 12 pro biraz daha kalın) ama öyle dediğiniz gibi bir performans farkı asla yok.

Ana konuya dönersem 11 kötü bir cihaz değil ama bütçeniz çıkıyorsa 12 alın derim (hiçbir şekilde 64GB model almayın, yetersiz olacaktır).

Sanırım bu dediğiniz şeyi ben açıklayabilirim, IPhone 11’i iki yıl kullandım suan 11 Pro’yu şahsi olarak kullanıyorum ailemin işinden kaynaklı 12 Pro’yu da son 2-3 haftadır is hattı olarak kullaniyorum (normalde cihaz annem kullanıyordu ben öğrenciyim). 11 ve 11 pro arasındaki fark performanstan ziyade 11 kötü değil ama 11 pro onun mukemmellestirilmis versiyonu, 12 pro ise 11 pro’nun biraz daha büyük ve kare versiyonu (arada boyut farkı var biraz, 12 pro daha büyük birde 12 pro biraz daha kalın) ama öyle dediğiniz gibi bir performans farkı asla yok.

Ana konuya dönersem 11 kötü bir cihaz değil ama bütçeniz çıkıyorsa 12 alın derim (hiçbir şekilde 64GB model almayın, yetersiz olacaktır).
11 Pro donanımsal açıdan biraz nasıl desem sönük bir cihaz hocam. Taban modelle aynı miktarda RAM’e sahip olduğu gibi boyut olarak da ondan daha küçük. Çipset ve RAM farkı yok günümüz serileri gibi. Ama batarya da gelmiş geçmiş en iyi iPhone’lardan birisi bence. 12 Pro’dan daha büyük pili var üstelik daha küçük olmasına rağmen kasa olarak. Tabii uzun kullanım açısından 11 Pro maalesef RAM yüzünden dezavantajlı.

Ayrıca söylediğinizin aksine 11 Pro çok daha kalın bir cihaz. Tam 8.1mm kalınlığında. 12 Pro ise 7.4mm kalınlığında. Son zamanlarda çıkmış en ince iPhone modeli hatta 12 Pro bu yüzden. Ama kenarları düz olduğu için daha kalınmış hissiyatı veriyor. 11 Pro gerçekte daha kalın. Kalın olduğu içinde yukarıda bahsettiğim batarya farkı var 12 Pro ile arasında.

11 Pro donanımsal açıdan biraz nasıl desem sönük bir cihaz hocam. Taban modelle aynı miktarda RAM’e sahip olduğu gibi boyut olarak da ondan daha küçük. Çipset ve RAM farkı yok günümüz serileri gibi. Ama batarya da gelmiş geçmiş en iyi iPhone’lardan birisi bence. 12 Pro’dan daha büyük pili var üstelik daha küçük olmasına rağmen kasa olarak. Tabii uzun kullanım açısından 11 Pro maalesef RAM yüzünden dezavantajlı.

Ayrıca söylediğinizin aksine 11 Pro çok daha kalın bir cihaz. Tam 8.1mm kalınlığında. 12 Pro ise 7.4mm kalınlığında. Son zamanlarda çıkmış en ince iPhone modeli hatta 12 Pro bu yüzden. Ama kenarları düz olduğu için daha kalınmış hissiyatı veriyor. 11 Pro gerçekte daha kalın. Kalın olduğu içinde yukarıda bahsettiğim batarya farkı var 12 Pro ile arasında.
Milimetrik olarak bilmiyordum detaylı ama elde tutarken 11 pro daha ince geliyordu boyut olarakta bence daha iyi ama bunu derken Apple’ın en sevdiğim form faktörünün mini serisi olduğunu söylemem gerekir büyük telefon sevmiyorum ben, baz modeliyle donanım olarak evet aynı 11 pro ama 12 Pro’yla cidden fark hissetmiyorum yanyana koyup açtığınızda evet kesinlikle fark var ama öyle aman aman olan bir fark değil. Telefonun bi depolamasına güvenmiyorum yoksa 12 Pro’yu kendime alabilirim aslında, aldığım 11 pro 256’likken 12 pro 128’lik baz model ve eski 11’im 128’likken ucu ucuna yetiyordu onun için çekiniyorum zaten yine telefon alacak olsamda 12 serisini atlarım eğer 13 Miniye gitmezsemde ya yeni çıkacak seriye bakarim ya da 13 Pro’ya yönelirim 14 Proda şikayetçi olan kullanıcılar var iPhone X’e benzetiyorum şahsen keza duz 14 zaten 13’un aynısının tıpkısı, benim durumunda bu şekilde.

Arkadaş içinde 12 modeli, 11’e göre çok daha iyi bir seçenek olur, aynı fiyatlara 11 Pro veya 12 Mini’de değerlendirilebilir kendi içinde zaten başka İOS seçenek yok o fiyat bandında.

Note 22U
Bu fiyat bandında 10/10
P60 Pro güzel görünmüyor eğer Android ıstemem dersenız iyidir.
P50 PRO
Kesinlikle diyeyim Android fanboyu değilim 14 Pro ve 11i deneyen biri olarak yazıyorum.

Note 22U
Bu fiyat bandında 10/10
P60 Pro güzel görünmüyor eğer Android ıstemem dersenız iyidir.
P50 PRO
Kesinlikle diyeyim Android fanboyu değilim 14 Pro ve 11i deneyen biri olarak yazıyorum.
Cihazı 0 alacağını sanmıyorum hocam arkadaşın, büyük ihtimalle ikinci elden bahsediyoruz suan. Android değerlendirilirse S22 olabilir öneri olarak ancak zaten arkadaşın o seçeneği bir nedenden dolayı eledigini tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı