iPhone 12 almak mantıklı mı?

AidenPearce

Hectopat
Redmi Note 8 kullanıyorum şu an. Ve harcama yapabileceğim yaklaşık 20-25 bin ₺ bütçem var. Bunu bir ürün alımında kullanacağım. Gönül iPhone 14 pro ister ama bütçem o kadar yüksek değil. iPhone 12 128 GB almayı düşündüm. Kısaca beklentilerimi söyleyeyim, kullanan arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim.

Fotoğraf makinem var, bu yüzden alacağım cihazın kamerası benim için birincil kamera olmayacak. Ama video konusunda (sabitleme ve ois anlamında) büyük umutlarım var. Elbette fotoğraf çekiminde de belirli bir düzeyde olmasını bekliyorum fakat şu anda bana Redmi Note 8 yeterli oluyor(günlük sanatsal olmayan çekimlerde).

Redmi Note 8'de 64 GB depolamam var, ve şu anda 63 GB'ı dolu. Fotoğrafçılık yaptığım ve Instagram hesabıma bol bol fotoğraf koyduğum için telefonumda çok fazla fotoğraf oluyor genellikle.

Gün içinde (büyük bir şehirde farklı mekanlara çok fazla gittiğim için) otobüs hatları, yol tarifleri vb. şeylere bakmak için konum hizmetlerini çok fazla kullanıyorum. Bunun dışında WhatsApp ve Instagram kullanımım yüksek. Sabah 7 ile akşam 10 arasında yoğun bir kullanımım oluyor. Sürekli olarak çok fazla (PUBG vb.) oyun oynamasam da arada sırada IDLE türdeki oyunlara sardığım oluyor. Bu anlamda şarj konusunda biraz çekinceliyim. Bunlar dışında iOS sisteminin akıcılığı ve kullanışlılığı hakkında herhangi bir çekincem yok.

Tek aklıma takılan şarj konusu. En son zamanında iPhone 4S kullanmıştım ve o zaman bile sürekli ya prize ya da powerbanka yapışık dolaştığımı hatırlıyorum.

Belirttiğim şekillerde iPhone 12 kullanan arkadaşlar bana deneyimlerini aktarırlarsa gerçekten çok faydalı olurlar. Tamamen buradan gelecek yorumlara dayanarak alım yapmayı veya yapmamayı düşünüyorum.

Mevcut fiyatın 24.500₺ olduğunu belirteyim.

Teşekkürler.

Fiyat olarak mantıksız. 12 Pro kullanıyorum. Yoğun kullanımda mümkün değil günü çıkartması. S21 ve S21 FE işini görür.
iPhone geçmek istiyorum. Hangi model günü çıkarır? Veya iPhone tarafında hangi modeli önerebilirsiniz?

Telefon güzel ama fiyatı gereksiz pahalı, fiyatı yüzünden alınmaz. Yoğun kullanımda gitmez.
Önerebileceğiniz bir model var mı?

İlla iPhone mi olacak yoksa başka marka olur mu?
Uzun süredir Android kullanıyorum. Biraz paraya kıyıp iPhone'a geçmek ve uzun süre yeni telefon almak istemiyorum. Redmi Note 8 kullanıyorum, şu anda fena değil ama seneye büyük ihtimal ömrünü dolduracak çünkü 4 sene olacak. iPhone alıp uzun süre kullanmak istiyorum.

Uzun süredir Android kullanıyorum. Biraz paraya kıyıp IPhone'a geçmek ve uzun süre yeni telefon almak istemiyorum. Redmi Note 8 kullanıyorum, şu anda fena değil ama seneye büyük ihtimal ömrünü dolduracak çünkü 4 sene olacak. iPhone alıp uzun süre kullanmak istiyorum.
O zaman önceki mesajda belirttiğim modellere bakabilirsiniz ama bütçeyi aşıyor maalesef. iPhone 14 almanızı önermem 13 serisi ile pek farkı yok.

Hocam iphone alırsanız rahat edersiniz. Uzun yıllar kullanırsınız. 4-5 yıl sonra batarya bozulur. Batarya değişimi yaparsınız ve toplamda 7 yıl kullanırsınız. 7 yılın sonunda cihaz günlük kullanımda yetersiz gelecektir.
Bir android telefonu 7 yıl kullanmazsınız arkadaşlar.
Ben senin yerinde olsam iphone 13 mini alırdım.

O zaman önceki mesajda belirttiğim modellere bakabilirsiniz ama bütçeyi aşıyor maalesef. iPhone 14 almanızı önermem 13 serisi ile pek farkı yok.
Teşekkür ederim. Benim durumumda sizce 13 Pro nasıl olur? Yurt dışı 13 Pro buldum yurt içi 12 fiyatına. Alınır mı sizce?

Hocam iphone alırsanız rahat edersiniz. Uzun yıllar kullanırsınız. 4-5 yıl sonra batarya bozulur. Batarya değişimi yaparsınız ve toplamda 7 yıl kullanırsınız. 7 yılın sonunda cihaz günlük kullanımda yetersiz gelecektir.
Bir android telefonu 7 yıl kullanmazsınız arkadaşlar.
Ben senin yerinde olsam iphone 13 mini alırdım.
Mini serisi şu anda üretilmediği için (ve biraz da batarya ve ekran konusunda) küçük olduğu için pek sıcak bakmıyorum. Evet, en az 7-8 sene sorunsuz kullanabileceğim bir cihaz arıyorum.

Teşekkür ederim. Benim durumumda sizce 13 Pro nasıl olur? Yurt dışı 13 Pro buldum yurt içi 12 fiyatına. Alınır mı sizce?

Mini serisi şu anda üretilmediği için (ve biraz da batarya ve ekran konusunda) küçük olduğu için pek sıcak bakmıyorum. Evet, en az 7-8 sene sorunsuz kullanabileceğim bir cihaz arıyorum.
Aslında apple sitesinde satışı mevcut. Üretimi durduğunu yeni öğrendim. O zaman iphone 12 almanız daha mantıklı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı