iPhone 12 almak mantıklı mı?

2h32

Decapat
Yer
Essos
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, iPhone 12 veya mini arasında kaldım. Daha çok mini düşünüyorum çünkü şu anki bütçem ona yetiyor. Aktif olarak kullandığım telefon Google Pixel 6A, gayet memnunum fakat iOS arayüzü beni çok cezbediyor. Aynı şekilde Face ID'nin kolaylığı falan.

Şu anki telefonum gayet güzel fotoğraflar çekiyor. Video kalitesi de gayet güzel fakat maalesef bir iPhone 12 ve üstü serisi kadar kusursuz değil. Bunun sebebi video çekerken EIS sistemini aktif etmek şart, aynı tripodla çekiyormuş havası veriyor fakat EIS sistemini aktif yapınca video kırpıldığı için bu biraz canımı sıkıyor. Sizce ne yapayım?

Kullandığım Pixel 6A'da gram donma vesaire yaşamıyorum. iOS deneyimi veriyor akıcılık konusunda. Uygulama açış hızları da harikulade fakat dediğim gibi iOS arayüzü çok hoşuma gidiyor ve özellikle iMessage beni cezbediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, iPhone 12 veya mini arasında kaldım. Daha çok mini düşünüyorum çünkü şu anki bütçem ona yetiyor. Aktif olarak kullandığım telefon Google Pixel 6A, gayet memnunum fakat iOS arayüzü beni çok cezbediyor. Aynı şekilde Face ID'nin kolaylığı falan.

Şu anki telefonum gayet güzel fotoğraflar çekiyor. Video kalitesi de gayet güzel fakat maalesef bir iPhone 12 ve üstü serisi kadar kusursuz değil. Bunun sebebi video çekerken EIS sistemini aktif etmek şart, aynı tripodla çekiyormuş havası veriyor fakat EIS sistemini aktif yapınca video kırpıldığı için bu biraz canımı sıkıyor. Sizce ne yapayım?

Kullandığım Pixel 6A'da gram donma vesaire yaşamıyorum. iOS deneyimi veriyor akıcılık konusunda. Uygulama açış hızları da harikulade fakat dediğim gibi iOS arayüzü çok hoşuma gidiyor ve özellikle iMessage beni cezbediyor.
12 mini gerçekten çok küçük. Mağazada bulabilirsen denemeden alma. Video, film izlemek eziyet. Pili de günü kurtarmayabilir. 12 daha iyi bir tercih olacaktır. 3-4 sene daha kasmadan kullanırsın

12 mini gerçekten çok küçük. Mağazada bulabilirsen denemeden alma. Video, film izlemek eziyet. Pili de günü kurtarmayabilir. 12 daha iyi bir tercih olacaktır. 3-4 sene daha kasmadan kullanırsın.

Haklısın gerçekten boyutu çok küçük, peki şu an mevcut telefonumu satıp iPhone 12 almak mantıklı mıdır?

Pil Performansı üzebilir.

12 Mini kullanıcısı olarak birkaç deneyimimi paylaşayım. Ekran film, video izlerken küçük gelebilir ama günlük kullanımda sıkıntı yaşatmıyor. Ben de boyutları çok hoşuma gittiği için almıştım, çok kibar ve kullanışlı bir telefon.

Kameradır, performanstır bundan pek bahsetmeye gerek yok ancak pil konusunda konuşacak olursam, pil performansı gerçekten kötü. 4 saat civarı bir ekran süresi veriyor ama %50-60 ile çıkayım bana günü geçirtsin gibi bir durum yok, akşam dönerken her türlü kapanıyor telefon :D
Şimdiye kadar eve telefon açık geldiğim çok az zaman olmuştur.

iPhone 12 ikinci el dahi alınmaz. 12 mini çöp batarya performansından asla alınmaz. Eğer iOS benim için olmazsa olmaz onsuz ölürüm demiyorsan S23 al geç.

Maalesef, Android kullanacaksam sadece pixel telefon kullanırım. Şu an aktif olarak pixel 6A kullanıyorum memnunumda aslında ama iOS arayüzü için IPhone'a geçesim var.

Geri
Yukarı