iPhone 12 almak mantıklı mı?

Şimdi iPhone 12 günü çıkarmaz 13 falan al diyen olmuş fakat ne kadar batarya farkı olabilir? Hadi diyelim 1 saat 1 saat için şahsen ben ekstra para vermem ayrıca kendim 12 kullanıyorum aktif telefonla uğraşan birisi değilim günde belki 1 saat YouTube shorts izliyorum işten kalan vakitlerde bu şekilde 2 ila 2.5 gün yetiyor.

Aslında apple sitesinde satışı mevcut. Üretimi durduğunu yeni öğrendim. O zaman iphone 12 almanız daha mantıklı olacaktır.
Üretilmemekten kastım 14 serisinde ve bildiğim kadarıyla sonraki serilerde mini modeli üretilmeyecek ondan bahsediyorum.

Şimdi iPhone 12 günü çıkarmaz 13 falan al diyen olmuş fakat ne kadar batarya farkı olabilir? Hadi diyelim 1 saat 1 saat için şahsen ben ekstra para vermem ayrıca kendim 12 kullanıyorum aktif telefonla uğraşan birisi değilim günde belki 1 saat YouTube shorts izliyorum işten kalan vakitlerde bu şekilde 2 ila 2.5 gün yetiyor.
Hocam sadece hafta sonu gezerken vs. konum servislerini çok kullanıyorum. Gün içinde sizin gibi işten dolayı çok fazla kullanamıyorum zaten. İşten dönerken işe giderken hücresel veri kullanıyorum.

Teşekkür ederim. Benim durumumda sizce 13 Pro nasıl olur? Yurt dışı 13 Pro buldum yurt içi 12 fiyatına. alınır mı sizce?

Mini serisi şu anda üretilmediği için (ve biraz da batarya ve ekran konusunda) küçük olduğu için pek sıcak bakmıyorum. Evet, en az 7-8 sene sorunsuz kullanabileceğim bir cihaz arıyorum.

Yurt dışı iPhone 13 Pro - Pro Max'lar 20.000-30.000 arası, yani yurt içi iPhone 12 fiyatıyla alınır. Ama yurt dışı telefon ile uğraşılmaz. Telefon yurt dışı ise aldıktan sonra, kayıt yaptırmak gerekiyor kayıt içinde kendi pasaportunuz olması lazım ve yurt dışına çıkmanız lazım yanlış hatırlamıyorsam 2 ay içindeydi.

Yurt dışı iPhone 13 Pro - Pro Max'lar 20.000-30.000 arası, yani yurt içi iPhone 12 fiyatıyla alınır. Ama yurt dışı telefon ile uğraşılmaz. Telefon yurt dışı ise aldıktan sonra, kayıt yaptırmak gerekiyor kayıt içinde kendi pasaportunuz olması lazım ve yurt dışına çıkmanız lazım yanlış hatırlamıyorsam 2 ay içindeydi.
13 Pro 20 civarı. Yurt dışına gir çık 27K'ya denk geliyor. 2 ay dediğiniz olay nedir?

Hocam şarj konusunda ve uzun süreli kullanım konusunda biraz çekincelerim var. Bu konuda yorum yapabilir misiniz?
Tüm gün telefonla uğraşırsan bir günü çıkarmaz. Ama arada sırada uğraşırsan tüm gün telefon elinde olmazsa rahatlıkla bir günü kurtarır.

Telefon her şeyi ile çok iyi; ekranı, işlemcisi, kamerası, bataryası güzel. Kasası da gayet iyi iPhone 11'in kabaydı mesela.

Son düzenleme:
Tüm gün telefonla uğraşırsan bir günü çıkarmaz. Ama arada sırada uğraşırsan tüm gün telefon elinde olmazsa rahatlıkla bir günü kurtarır.

Telefon her şeyi ile çok iyi; ekranı, işlemcisi kamerası, bataryası güzel. Kasası da gayet iyi iPhone 11'in kabaydı mesela.
Belirttiğim gibi zaten çalıştığım için 7/24 uğraşmıyorum. Fakat gerçekten o kadar gözüm korktu ki telefonla kullanacak powerbank bakmaya başladım. Sizde ilk yorumumda belirttiğim şekilde bir kullanımda 1 günü görebilir miyim 12 veya 13 Pro ile?

Yeni konular

Geri
Yukarı