iPhone 12 beklemeye değer mi?

LazDrovya

Kilopat
Merhabalar.
2015'ten bu yana iPhone 6S 16 GB kullanıcısıyım. Telefonla ilgili hafıza dışında hiçbir sorunum yok. 1-2 senede bir de telefon değiştiren biri değilim. Telefonumdaki bu hafıza durumu artık canımı fazlasıyla sıktığından dolayı model yükseltmeye karar verdim. Asla büyük telefon seven biri değilim. iPhone 11 ve XS modelleri arasında çok git-gel yaşadım. Birinin A13 işlemcisi, kamerası ön plana çıkarken diğerinin çelik kasası ve ekran kalitesi ön plana çıkıyor. İşlemci ve çelik kasa bariz farklar oluşturmayacağı için biraz arkaplanda kalıyor ancak aklım hep 11'e gitse de, 7K gibi bir fiyat verip de LCD ekrana bakmak biraz garip geliyor.
Şimdi sızıntılar, söylentiler ve beklentiler ışığında iPhone 12'nin baz modeli olan 649$lık telefonda hem LCD'den kurtulmuş, hem 5G desteği hem de minimum 128 GB hafıza olacağı söyleniyor. Elbette dönemin şartlarında dolar ne olur, vergilerle o telefonun Türkiye fiyatı ne hale gelir kestirmek güç. Uzun vadeli kullanacağım için beklemeli miyim? Yoksa 5G eksikliği ve LCD ekran seni sonraki 3-5 sene içinde üzmez 11 al keyfine bak mı diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası bana fikrimi soran olmadı. Ama bence iPhone almayın sadece siz değil kimse almasın. Sırf arayüzüne ve kullanışına alışıldığı için kullananlar sinirimi bozuyor. Kimse de buraya gelip yok en güvenli işletim sistemine sahip yok çok kullanışlı felan zırvalamasın. Donunuzdaki etiketi bile biliyorlar 2020 dünyasında. Bırakın sosyal medyada anonim olmayı, gerçek hayatta bile anonim değiliz artık.

Açıkçası bana fikrimi soran olmadı. Ama bence iPhone almayın sadece siz değil kimse almasın. Sırf arayüzüne ve kullanışına alışıldığı için kullananlar sinirimi bozuyor. Kimse de buraya gelip yok en güvenli işletim sistemine sahip yok çok kullanışlı felan zırvalamasın. Donunuzdaki etiketi bile biliyorlar 2020 dünyasında. Bırakın sosyal medyada anonim olmayı, gerçek hayatta bile anonim değiliz artık.
İnsanların herhangi bir nedenden dolayı iPhone kullanmaları neden sinirini bozuyor? İsteyen herkes istediği telefonu kullansın, neden kompleks haline getiriyorsun?

İnsanların herhangi bir nedenden dolayı iPhone kullanmaları neden sinirini bozuyor? İsteyen herkes istediği telefonu kullansın, neden kompleks haline getiriyorsun?
Sorduğun soru yazının içinde. İnsanların dünya genelinde hantallaşması sinirimi bozuyor o kadar. Bu bir kompleks değil.

Iphone 7 ötesi telefonlar alınmaz gereksiz para israfı tabiiki bu benim görüşüm. Sen ne diyosun yağğ bunda bu özellik var bunda bu kamera var demeyin. Çokta umrumda, alt tarafı bir telefona daha yüksek çözünürlüklü video çekiyormuş daha fazla depolamaya daha fazla RAM'e sahipmiş pixel yoğunluğu daha fazlaymış diye vermem. Iphone 6-7 zaten halen çok yeterli telefonlar. Gidipte aylık 2.500 liraya çalışan insan arkadaşlarına hava atacak diye Iphone X alıpda aç kalmasına gerek yok.

iPhone 7 ötesi telefonlar alınmaz gereksiz para israfı tabii ki bu benim görüşüm. Sen ne diyorsun yağğ bunda bu özellik var bunda bu kamera var demeyin. Çok da umrumda, alt tarafı bir telefona daha yüksek çözünürlüklü video çekiyormuş daha fazla depolamaya daha fazla RAM'e sahipmiş pixel yoğunluğu daha fazlaymış diye vermem. iPhone 6-7 zaten halen çok yeterli telefonlar. Gidipte aylık 2.500 liraya çalışan insan arkadaşlarına hava atacak diye iPhone X alıpda aç kalmasına gerek yok.

Adamın parası olabilir. Zaten para derdinin olup olmadığını söylememiş. Benim düşüncem de sana benzer. Bence iPhone 8 Plus'dan sonrası ortalama bir kullanım için gereksiz. Ama şöyle gereksiz, 8 Plus kullanıyorsundur, 11 alacağım dersen para israfı. Senin düşüncen biraz yanlış çünkü 6 artık güncelleme bile almıyor. Uygulamalar çok uzun sürede açılıyor, yani yavaş. Adama yetmediği için telefon alıyor zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorduğun soru yazının içinde. İnsanların dünya genelinde hantallaşması sinirimi bozuyor o kadar. Bu bir kompleks değil.
Herkes Android'in ayar menülerinde boğulmak zorunda mı? İnsan yapısı gereği kolayı seçiyor işte, bu kadar basit. Sen de kendi kendine kompleks haline getirmişsin (üzgünüm ama öyle gözüküyor).

Geri
Yukarı