iPhone 12 beklenmeli mi?

Çok uzun bir mesele ayrıntıya inmem lazım ama herhalde 2 günümü alır. Çok kısa özet geçeyim elimden geldiğince. 2 farklı sorun yaşadım. Birincisi 2017 sonu aldığım Macbook Air ile ilgili. Macbook'u aldıktan yaklaşık 3 ay sonra bilgisayar bir daha açılmadı. Kendi servislerine götürdüm. 2 gün içinde geri dönüş yaptılar Anakart arızası denildi ve buna neyin sebep olduğuna dair en ufak bir şey söylenmedi. Sattıkları ürünün arkasında duramadılar. Bir şekilde ısrarlarıma dayanamayıp detaylı incelemeye aldılar. Bu sefer anakart arızasından dolayı bilgisayarın bütün parçalarının hasar gördüğünü söyledir. 2 seçenek sundular; ya yeni bilgisayar alıcaksınız ya da tamir ettireceksiniz. Macbooku 7.300 gibi bir fiyata almıştım. Tamir fiyatı 8.200 civarlarında bir şey söylendi. Kavga ettim vs. hiç bir şekilde çözülmedi. Dolaylı yollardan onların servisi haricinde 600 liraya tamiri yaptırdım. 2. Olay İphone 8 ile gerçekleşti. 1 senenin sonunda telefonda sürekli kapanmalar, ısınmalar, donmalar ve full sarj 1 saatte bitmeye başladı. Zorlu Center'a götürdüm. Telefonu verdim 20-30 dk inceleme için bekletildim. Benimle ilgilenen arkadaş geldi tamamdır sıkıntı yok garanti kapsamında ürününüz tamir olacak gelin alın 5 saat sonra dendi. 5 saat sonra gittim. Normalde sizinle kim ilgilenirse telefonuda geri tekrar o getirir. Adam suratıma bakmıyor. Dönüp duruyorum telefonu istiyorum kimse ilgilemiyor. En son bir kadın geldi surat asık, kaba ve yükses sesle bu telefonu suya soktuğumu o yüzden tamir edemeyeceklerini söyledi. Telefonu olduğu gibi önüme fırlattı ve gitmeye kalkıştı. Apple müşteri hizmetleri benim için hep baş tacıydı bu ana kadar böyle bir şeyle karşılacağım aklımın ucundan geçmezdi. Kadına dur gitme diyecekken kadın fırladı gitti. Bende son çare kadını bağıra çağıra bir şekilde çağırdım. Kavga ettik mağaza müdürü geldi. Beni sakinleştirip çözüme ulaşmadan yollamaya çalıştı. Sakinleştim mağazadan çıktım fakat telefon bir kere bile suyla temas etmedi ve bana böyle davranmalarında en ufak bir sebep yoktu. Neyse ertesi gün gerekli yerlere ulaştım derdimi anlattım. İncelemeler yapılcak dendi, ertesi gün bana geri dönü yapıldı. Haklı olduğumu ve elinden geleni yapacaklarını söylediler. Telefonu tekrar yolladım. 1 ay geçti aradan. Bana geri dönüş yapan kişiden en ufak haber alınamıyor. Servisi arıyorum kadına bağlanamıyorum, mail yoluyla gönderdiği özel numarasını arıyorum meşgule atılıyor. Her neyse bir şekilde başkalarıyla iletişime geçtim. Şükürler olsun ki bir insan buldum sonunda koca şirkette. Yalan olmasın kadın beni her sabah aradı neredeyse. Kadının aramasına kalkar oldum öyle söyliyim. 3 ay gibi bir süreçti. 3 ay boyunca o hanımefendi sağolsun var olsun benimle beraber uğraştı ve telefonumu yeni telefonla değiştirmeyi başardık. (Telefon bu süreçte İsveç mi İsviçre mi tam hatırlamıyorum ana merkezlerine gitti geldi). Bunları yaşadıktan sonra ne var ne yok Elmaya ait herşeyi sattım. En kısa özeti budur artık okuyabilirsen. Elma eski teknoloji ve eski Türkiye şartlarında güzeldi. Malesef yeni teknoloji ve yeni Türkiye'ye ayak uydurabildiğini sanmıyorum.

Çok teşekkür ederim geri dönüşünüz için. Muhtemelen İrlanda'ya gönderdiler cihazı arkadaşlar.

Tekrar teşekkür ederim geri dönüşünüz için. :)

Ben bekleyeceğim. Benim cihazım SE olduğu için (4 senedir kullanıyorum) en azından 1-2 sene daha düzgün kullanabileceğimi biliyorum. 5G ve/veya gelişmeleri görmek için zamanım var henüz. Android bir cihazdan geçecek olsam, iPhone 7 bile alabilirdim. Orası ayrı. :)

Benim şu anki telefonum J7 2015 model bir telefon. Bu telefonda çok kasma ve yer sıkıntısı var. O yüzden değiştirmem gerek. iPhone almak var aklımda, sizce Nisan ayında iPhone 11 almak mı yoksa Eylül'e kadar bekleyip iPhone 12 almak mı daha mantıklı olur? Açıkcası iPhone 11'i almak istemememin sebebi Nisan ayına kadar biraz eskimiş olacak ve iPhone 12 çıkmasına az kalacağı için ama şu anki telefonumda sıkıntılı. Yani beklemeye değer mi sizce ve tahmin olarak fiyatı ne kadar olur iPhone 12'nin?

1. iPhone 11 en az 3 yıl boyunca güçlü, 5 yıl boyunca da güncel kalacak.
2. "Şu yenisi çıkacak almayın" diyen bilirkişiler insanlarda böyle saçma bir hissiyat oluşturdu ama beklemen anlamsız. Çünkü ülke ekonomisi çok değişken. Onlar her cihaza beleş gözüyle baktığı için sizin cebinizden kaç kuruş çıktığını sallamıyorlar.
3. Nisan'da bile fiyatların ne olacağı belli değilken, Ekim ayını beklemen büyük risk.
4. iPhone 12 çok büyük ihtimalle çok yüksek fiyatla giriş yapacak çünkü kur artık yukarı doğru çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı