iPhone 12 beklenmeli mi?

Ben J7 prime 2017 kullanıyorum. Bazen sıkıntılar yaşıyorum ama zaten cok da önemi yok telefon sadece fotograf cekmek veya instagramda gezinmek içindir fazla bir artısı yok. O parayla ben olsam bilgisayar toplardım.

Ya da yeni çıkması planlanan uygun fiyatlı iPhone 9 modeli var deniyor beklemekte fayda olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Giriş seviyesi bir telefon olan 5 senelik J7 seni elbette üzebilir ama bunun neticesinde niye çıtayı bir anda iPhone 12'ye yükselttin onu anlamadım. :) Bence Xiaomi gibi markalara yönelebilirsin, orta seviye cihazları fiyat/performans olarak gayet makul.

Elimdeki telefon kasıyor diyorsun, ama iPhone 12 beklemek mantıklı mı diyorsun? iPhone çıktığında yine 10 binli bir fiyatlarda olacak. Onun yerine iPhone 11 alsan daha mantıklı olur. Hem iPhone 12 olacak özellikler yine kamerayı yükseltirler RAM yükseltirler. Bu arada iPhone 9 çıkması planlanıyor, iPhone 12 daha zamanı var gibi.

Giriş seviyesi bir telefon olan 5 senelik J7 seni elbette üzebilir ama bunun neticesinde niye çıtayı bir anda iPhone 12'ye yükselttin onu anlamadım. :) Bence Xiaomi gibi markalara yönelebilirsin, orta seviye cihazları fiyat/performans olarak gayet makul.
Etrafında Android kasıyor iPhone al diyenler olduğu için olabilir.

2011 haziranında iPhone 4 aldım. O yaz yurt dışı tatili yapmıştım. Çekimler için bana iyi bir telefon gerekiyordu. Ekimde iki kat daha hızlı 4S çıktı. Sonradan pişman oldum ama o çekimleri yapabileceğim bir telefonum olmamış olacaktı. iPhone 11S (12)'in çıkışına 8 ay var. Az bir süre değil fakat 4/4S-5/5S vb. telefonların arasında iki kat fark vardı. Apple böyle bir zıplama yapabilir. Eğer hemen telefon almanız lazımsa alın, yoksa bekleyin.

Eylül, ekim gibi 12 modeli daha yeni tanıtılır. Satışa çıkması neredeyse aralığı bulur yine. Bence 11 modelini beğeniyorsan alabilirsin. Beklemen için çok uzun bir süre var şu anda. Yok telefonumdan memnunum acelem yok diyorsan bekleyebilirsin tabii.

Arada neredeyse hiçbir fark olmayacak. İphone’un fiyatları da satılmama durumu olmadığı sürece düşmüyor. Bir kere geçen fiyat düşürdü bir daha fiyat düşürmez. Yıllardır böyledir. İphone’ların fiyatı kolay kolay düşmez sana tavsiyem dolar fırlamadan alman.

Sorun olmayacaksa Apple Destek ile nasıl bir problem yaşadınız? Anlatmanız mümkün mü?

Çok uzun bir mesele ayrıntıya inmem lazım ama herhalde 2 günümü alır. Çok kısa özet geçeyim elimden geldiğince. 2 farklı sorun yaşadım. Birincisi 2017 sonu aldığım Macbook Air ile ilgili. Macbook'u aldıktan yaklaşık 3 ay sonra bilgisayar bir daha açılmadı. Kendi servislerine götürdüm. 2 gün içinde geri dönüş yaptılar Anakart arızası denildi ve buna neyin sebep olduğuna dair en ufak bir şey söylenmedi. Sattıkları ürünün arkasında duramadılar. Bir şekilde ısrarlarıma dayanamayıp detaylı incelemeye aldılar. Bu sefer anakart arızasından dolayı bilgisayarın bütün parçalarının hasar gördüğünü söyledir. 2 seçenek sundular; ya yeni bilgisayar alıcaksınız ya da tamir ettireceksiniz. Macbooku 7.300 gibi bir fiyata almıştım. Tamir fiyatı 8.200 civarlarında bir şey söylendi. Kavga ettim vs. hiç bir şekilde çözülmedi. Dolaylı yollardan onların servisi haricinde 600 liraya tamiri yaptırdım. 2. Olay İphone 8 ile gerçekleşti. 1 senenin sonunda telefonda sürekli kapanmalar, ısınmalar, donmalar ve full sarj 1 saatte bitmeye başladı. Zorlu Center'a götürdüm. Telefonu verdim 20-30 dk inceleme için bekletildim. Benimle ilgilenen arkadaş geldi tamamdır sıkıntı yok garanti kapsamında ürününüz tamir olacak gelin alın 5 saat sonra dendi. 5 saat sonra gittim. Normalde sizinle kim ilgilenirse telefonuda geri tekrar o getirir. Adam suratıma bakmıyor. Dönüp duruyorum telefonu istiyorum kimse ilgilemiyor. En son bir kadın geldi surat asık, kaba ve yükses sesle bu telefonu suya soktuğumu o yüzden tamir edemeyeceklerini söyledi. Telefonu olduğu gibi önüme fırlattı ve gitmeye kalkıştı. Apple müşteri hizmetleri benim için hep baş tacıydı bu ana kadar böyle bir şeyle karşılacağım aklımın ucundan geçmezdi. Kadına dur gitme diyecekken kadın fırladı gitti. Bende son çare kadını bağıra çağıra bir şekilde çağırdım. Kavga ettik mağaza müdürü geldi. Beni sakinleştirip çözüme ulaşmadan yollamaya çalıştı. Sakinleştim mağazadan çıktım fakat telefon bir kere bile suyla temas etmedi ve bana böyle davranmalarında en ufak bir sebep yoktu. Neyse ertesi gün gerekli yerlere ulaştım derdimi anlattım. İncelemeler yapılcak dendi, ertesi gün bana geri dönü yapıldı. Haklı olduğumu ve elinden geleni yapacaklarını söylediler. Telefonu tekrar yolladım. 1 ay geçti aradan. Bana geri dönüş yapan kişiden en ufak haber alınamıyor. Servisi arıyorum kadına bağlanamıyorum, mail yoluyla gönderdiği özel numarasını arıyorum meşgule atılıyor. Her neyse bir şekilde başkalarıyla iletişime geçtim. Şükürler olsun ki bir insan buldum sonunda koca şirkette. Yalan olmasın kadın beni her sabah aradı neredeyse. Kadının aramasına kalkar oldum öyle söyliyim. 3 ay gibi bir süreçti. 3 ay boyunca o hanımefendi sağolsun var olsun benimle beraber uğraştı ve telefonumu yeni telefonla değiştirmeyi başardık. (Telefon bu süreçte İsveç mi İsviçre mi tam hatırlamıyorum ana merkezlerine gitti geldi). Bunları yaşadıktan sonra ne var ne yok Elmaya ait herşeyi sattım. En kısa özeti budur artık okuyabilirsen. Elma eski teknoloji ve eski Türkiye şartlarında güzeldi. Malesef yeni teknoloji ve yeni Türkiye'ye ayak uydurabildiğini sanmıyorum.

Geri
Yukarı