iPhone 12 e-SIM ömür boyu IMEI kaydı mı sağlar?

Furkan Görür

Kilopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Borsa
Selamlar, bugün yurt dışı sıfır iPhone 12 aldım. Aldıktan sonra e-SIM'i sordum. Adam dedi “Bazen e-SIM ömür boyu IMEI kaydı sağlıyor, şansını dene.”

Sizce mantıklı mı? e-SIM hala ülkemizde popüler değil, bu yüzden bir açık falan vardır diye düşünüyorum. Ben de şansımı denemek istiyorum. Vodafone e-SIM kullanan varsa olumsuz yönler nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, bugün yurt dışı sıfır iPhone 12 aldım. Aldıktan sonra e-SIM'i sordum. Adam dedi “Bazen e-SIM ömür boyu IMEI kaydı sağlıyor, şansını dene.”

Sizce mantıklı mı? E-SIM hala ülkemizde popüler değil, bu yüzden bir açık falan vardır diye düşünüyorum. Ben de şansımı denemek istiyorum. Vodafone e-SIM kullanan varsa olumsuz yönler nelerdir?

Sanmam. Sadece fiziksel kartı yenileştirmişler gibi geliyor bana.

Selam, bugün yurt dışı sıfır iPhone 12 aldım. Aldıktan sonra e-SIM'i sordum. Adam dedi “Bazen e-SIM ömür boyu IMEI kaydı sağlıyor, şansını dene.”

Sizce mantıklı mı? E-SIM hala ülkemizde popüler değil, bu yüzden bir açık falan vardır diye düşünüyorum. Ben de şansımı denemek istiyorum. Vodafone e-SIM kullanan varsa olumsuz yönler nelerdir?

2 tane IMEI oluyor bu tarz cihazlarda. Şu an kullandığım cihazda 2 tane IMEI bulunmakta.

Konuya Google'dan geldim, yanlış bilgilendirme var.

eSIM, sizin internet hızınızı belirleyen bir şey değildir. Download ya da upload hızınızı belirlemez.

Fiziksel SIM ile eSIM arasında bir performans farkı olması mümkün değil.

Bir performans farkı var. Türkiye'de tam olarak bu sisteme geçilmediği için arada bir kesintiler oluşuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Esım geçtim. 120 günü de aştı ve telefon kapanmadı. Sonradan kapanır mı? Yoksa artık yırttık mı? 😀

Ekim ayında eSIM kullanmaya başladım bugüne kadar hiçbir şey olmadı, bugün kapandı. Yılbaşına göre 120 gün geçmişti, 150 gün falan oldu ilk aldığım zamana göre de 210 gün falan oldu ta ki dün akşama kadar. Aramalarım gitti, internete bağlanabiliyordum Türk Telekom'u aradım hattın ayarlarını sıfırlayacağım dedi sonra telefonu kapatıp açmamı istedi. Telefonu açıp kapayınca internet erişimi de gitti şimdi fiziksel SIM'e geçeceğim ama eninde sonunda kayıt ettirmek gerekecek. Sanırım kayıt parası zamlanmadan kayıt ettirmek en mantıklısı bence.

Ekim ayında esım kullanmaya başladım bugüne kadar hiçbir şey olmadı bugün kapandı yılbaşına göre 120 gün geçmişti 150 gün falan oldu ilk aldığım zamana göre de 210 gün falan oldu ta ki dün akşama kadar aramalarım gitti internete bağlanabiliyordum Türk Telekom'u aradım hattın ayarlarını sıfırlayacağım dedi sonra telefonu kapatıp açmamı istedi telefonu açıp kapayınca internet erişimi de gitti şimdi fiziksel sime geçeceğim ama eninde sonunda kayıt ettirmek gerekecek sanırım kayıt parası zamlanmadan kayıt ettirmek en mantıklısı bence.

Eyvah inşallah bende olmaz.

Ekim ayında esım kullanmaya başladım bugüne kadar hiçbir şey olmadı bugün kapandı yılbaşına göre 120 gün geçmişti 150 gün falan oldu ilk aldığım zamana göre de 210 gün falan oldu ta ki dün akşama kadar aramalarım gitti internete bağlanabiliyordum Türk Telekom'u aradım hattın ayarlarını sıfırlayacağım dedi sonra telefonu kapatıp açmamı istedi telefonu açıp kapayınca internet erişimi de gitti şimdi fiziksel sime geçeceğim ama eninde sonunda kayıt ettirmek gerekecek sanırım kayıt parası zamlanmadan kayıt ettirmek en mantıklısı bence.

************** IMEI nolu cihaz kayıt dısıdir, 120 gun icinde kapatilacaktir, satin aldiginiz yere basvurunuz veya cihazinizi kaydettiriniz. B002.

Şimdi böyle bir mesaj geldi. Uzun bir suredir kullanıyordum. ☹️

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı