Yurt dışı iPhone 12 için IMEI kaydı nasıl işliyor?

Hocam gelip cihazı onun adına kaydederseniz onun adına hat kullanmanız gerekiyor.
Hocam son bir sorum daha olacak, konu sahibi arkadaş da kusura bakmasın. Hazır bilgisi olan birini bulmuşken kafamda soru işareti kalmasın istiyorum.

1 ay sonra yurtdışına ailemden birisi gidecek, telefonu benim için alacak ve geldiğinde de ben onu sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim? Yoksa illa ki benim de gitmem mi gerekli? 3 yıldır yurtdışına çıkmadım çünkü.

Hocam gelip cihazı onun adına kaydederseniz onun adına hat kullanmanız gerekiyor.
Emin misiniz? Ben 2017 yılında da şu an da kullandığım telefonu yurtdışından getirmiştim, o zamanda da bir aile bireyimin üzerinden ödenmişti İMEİ borcu. Hala sıkıntısız kullanabiliyorum. Yeni bir yönetmelik mi acaba dediğiniz şey?

Emin misiniz? Ben 2017 yılında da şu an da kullandığım telefonu yurtdışından getirmiştim, o zamanda da bir aile bireyimin üzerinden ödenmişti İMEİ borcu. Hala sıkıntısız kullanabiliyorum. Yeni bir yönetmelik mi acaba dediğiniz şey?
2020 yönetmeliği değişti hocam. O şekilde çok vergi kacirildi

Hocam son bir sorum daha olacak, konu sahibi arkadaş da kusura bakmasın. Hazır bilgisi olan birini bulmuşken kafamda soru işareti kalmasın istiyorum.

1 ay sonra yurt dışına ailemden birisi gidecek, telefonu benim için alacak ve geldiğinde de ben onu sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim? Yoksa illaki benim de gitmem mi gerekli? 3 yıldır yurt dışına çıkmadım çünkü.

Burada forumda ne kusuru efendim :)

Hocam çıkan kişinin pasaportuna kaydedin. Hattı da onun üzerine alın. Boşuna siz de çıkıp masraf yapmayın.

Arkadaşın dediği gibi yapmak en mantıklı yol olarak görünüyor. Benim yurt dışında yaşayan/git gel yapacak akrabam olsa şahsen bu yolu tercih ederdim

Hocam çıkan kişinin pasaportuna kaydedin. Hattı da onun üzerine alın. Boşuna siz de çıkıp masraf yapmayın.
Hat zaten benim üzerime kayıtlı değil, ama arkadaşın dediği gibi hattın kayıtlı olduğu kişinin mi sim kartını kullanabilirim kayıt benim üzerime yapılmazsa?

Hat zaten benim üzerime kayıtlı değil, ama arkadaşın dediği gibi hattın kayıtlı olduğu kişinin mi sim kartını kullanabilirim kayıt benim üzerime yapılmazsa?
Kimin pasaportuna kayıt edildiyse hat da onun üstüne olmalı hocam. Eğer anne, baba, abi, abla tarzı aynı evin içinde yaşadığınız biriyse bu o kadar da sorun yaratmaz.

IMEI kaydını yurt dışına çıkmış olan kişi yapabildiği için aile bireyiniz kendi üzerine kaydını yaptırdığı sürece kullanabilirsiniz.

Kendi üzerine olan hattı kullanamaz, kayıt yaptırdığı kişi adına olan hattı kullanabilir.

Konuyu hortlatıyorum fakat geçici kayıt olayı kalktı, birçok arkadaşa demiştim. Artık tek çözüm pasaport kayıdı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı