iPhone 12 ön kamera 7 MP çekiyor

Cengizdaglar

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, telefonda her iki kamera da 12 MP olmasına rağmen on kamera ile çektiğim tüm resimler detayina bakınca 7 MP yazıyor ayarları falan hepsini kontrol ettim bulamadım neden böyle olduğunu...
Bir bilgisi olan yazarsa sevinirim...

Dosya Ekleri

• EE649689-6AE4-4E86-9834-402853D73093.jpeg
    EE649689-6AE4-4E86-9834-402853D73093.jpeg
    90,1 KB · Görüntüleme: 123
Merhaba arkadaşlar, telefonda her iki kamera da 12 MP olmasına rağmen on kamera ile çektiğim tüm resimler detayina bakınca 7 MP yazıyor ayarları falan hepsini kontrol ettim bulamadım neden böyle olduğunu...

Hocam yanlış bilmiyorsam tasarruf ayarı vardı adını hiç bilmiyorumda onu açınca artıyordu belki de artmaz.

iPhone 12 ön kamerasında dar açı ve geniş açı var. Dar açıda 7MP geniş açıda 12MP çeker. Ön kamerada tam ortada bir sembol göreceksin. Ona tıklayıp kamerayı geniş açıya alıp öyle selfie çek.

Yapamadım hocam.

Hocam ayarlara giriyorsun. Aşağıda kamera kısmı var. Tıklıyorsun. Kamera ayarlarında stereo ses kaydet var. Onun altında ayarları koru var. Ayarları koruya tıklayıp en üstte kamera modu var. Onu aktif ettiğinde kamerayı nasıl bırakıyorsan öyle açılıyor.

Hocam ayarlara giriyorsun. Aşağıda kamera kısmı var. Tıklıyorsun. Kamera ayarlarında stereo ses kaydet var. Onun altında ayarları koru var. Ayarları koruya tıklayıp en üstte kamera modu var. Onu aktif ettiğinde kamerayı nasıl bırakıyorsan öyle açılıyor.
Zaten yapmıştım onu. Ama olmadı. Sorun değil yine de. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı