iPhone 12 Pro "SIM yok" hatası

BenCihad

Kilopat
Daha fazla  
Yurt dısından getirdiğim iPhone 12 Pro'yu yaklasık 1 ay once açtırıp tüm hat eşleştirmelerini vs yaptım ama telefon ne SIM kartı okuyor ne de şebeke geliyor.

WhatsApp Görsel 2023-09-12 saat 01.06.13.jpg

120 BTK iletişim merkezini arayıp konuşun Hocam, bir problem olmuş olabilir.
BTK burada yapabilceğimiz her şeyi yaptık diyip kapatıyor artık.

IMEI kaydı olmasa bile her zaman şebeke arardı. Sıkıntı IMEI olamaz hocam, bence teknik bir sorun.
E-sim kullandıktan sonra telefonun şebekesi gitti ondan önce sıkıntısız bir şekilde kullanıyordum.

Baseband arızası olabilir, onarımı yok gibi bir şey.
O ne oluyor?

Telefonu yeniden başlat. Bazen şansa çözülüyor. Bir de SIM'i çıkarıp yine takmayı denemişsindir diye düşünüyorum.
Maalesef.

Şebeke bulamazsa servis yok yazardı. SIM yok yazdığına göre teknik bir sorun olabilir gerçekten. SIM kartı okumadığı taktirde bu hatayı verir cihaz. Başka SIM kartları da okumuyorsa SIM tepsisi arızalı olabilir ya da daha kötüsü Baseband arızalanmış olabilir.
iPhone'larda şebekeyi kontrol eden entegrenin adı. Bu entegre darbe kaynaklı ya da başka sebeplerden hasar alırsa iPhone'lar şebekeyi görmüyorlar ne yaparsanız yapın. Çünkü tüm şebeke sistemi iptal oluyor. Oldukça sıkıntılı bir arıza. Tamiri var ama ne derece sağlıklı tartışılır. Tabii illa ki arıza budur diyemeyiz sizin durumunuzda. Başka SIM kartlar ile de deneyin bir de. Halen aynıysa cihaza hard restart atın. Ama sakın sıfırlamayın. Eğer baseband arızası varsa telefonu artık etkinleştiremezsiniz de, tamamen patates olur.

Geri
Yukarı