IPhone 12 Pro'da şarj 21'e çıkıp geri 20'ye iniyor

Menizen

Picopat
Merhaba arkadaşlar, bugün iPhone 12 Pro telefonda şarj 21'e çıkıyor. (şarj olmadığı halde) ve geri 20'ye düşüyor, normal mi? Birkaç kere düşük pil (%20) uyarısı geldi. Pil sağlığı %85.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, bugün iPhone 12 Pro telefonda şarj 21'e çıkıyor. (şarj olmadığı halde) ve geri 20'ye düşüyor, normal mi? Birkaç kere düşük pil (%20) uyarısı geldi. Pil sağlığı %85.
iPhone 11 de aynı sorunu yaşıyorum sanırım yazılımsal düzeltirler.

Bu olay benim iPhone 12 minidede oluyor olay şu şekilde; kendim orijinal kablo ve Polosmart 25W adaptör ile kullanınca sıkıntı yok anca orj kablo ve orj 20W adaptörle kullanırken şarjım kaç olursa olsun atıyorum 10 ise telefona şarjda bakarsam telefonuın şarjı yine de bitiyor ancak iPhone 13 ve iPhone SE 2020 de böyle değil başka bir orj kablo ve orj 20W adaptörde ise sıkıntı yok normal şekilde kullanılıyor :D.

iPhone 11 de aynı sorunu yaşıyorum sanırım yazılımsal düzeltirler.

Hocam daha iOS 16 kullanıyorum. iOS 17.2.1'e geçeyim mi? Yazılım güncellemelerinde gözüküyor.

Bu olay benim iPhone 12 minidede oluyor olay şu şekilde; kendim orijinal kablo ve Polosmart 25W adaptör ile kullanınca sıkıntı yok anca orj kablo ve orj 20W adaptörle kullanırken şarjım kaç olursa olsun atıyorum 10 ise telefona şarjda bakarsam telefonuın şarjı yine de bitiyor ancak iPhone 13 ve iPhone SE 2020 de böyle değil başka bir orj kablo ve orj 20W adaptörde ise sıkıntı yok normal şekilde kullanılıyor :D.
Hocam benim şarj aletim orijinal değil. Markası EISEN. Değiştirmeli miyim?

Orijinal adaptör ve kablo alın. Telefonu yanan birsürü insan var. Polosmart önermiyorum dandik bir markadır.

Orijinal adaptör ve kablo alın. Telefonu yanan birsürü insan var. Polosmart önermiyorum dandik bir markadır.

Şarj adaptörü ile ilgili olabilir diğer arkadaşların da dediği gibi. Bende de 12 Pro var ama hiç bu durumu yaşamadım. Bir ara batarya değiştirdim %50'de kapanıyordu yeni batarya da geri açınca %10 oluyordu şarjı. Adaptörüm orijinal 20W ama bu batarya pek 20W şarjı kaldıramadığından pert olmuştu. Bataryanıza hasar verebilir yani bu tarz ürünler benim olayımın tam tersi olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı