iPhone 12 şarjının bitiş süresi normal mi?

Ekran kapalı mı yoksa kullanımda mı?
Kullanıyorum hem kapalı, mesela saat 8:39 da %100 olmuş ve çıkarmışıö şu an saat 13:14 Yani 4:30 saat falan geçmiş şu an %69 bu süre zarfında instagramda video izledim, wp den konuşma yaptım, buradan post atıp okudum, YouTubeden video izledim. Normaldir demi? Çünkü benzer telefon kullanan insanlar şarjın ne çabuk bitiyor diyor

Kullanıyorum hem kapalı, mesela saat 8:39 da %100 olmuş ve çıkarmışıö şu an saat 13:14 Yani 4:30 saat falan geçmiş şu an %69 bu süre zarfında instagramda video izledim, wp den konuşma yaptım, buradan post atıp okudum, YouTubeden video izledim. Normaldir demi? Çünkü benzer telefon kullanan insanlar şarjın ne çabuk bitiyor diyor
12'de aşırı normal. Onu diyenler galiba Pro modelleriyle kıyaslama yapıyor. Pro modellerinde pil ömrü olsun günlük kullanımda pilin azalma durumu olsun biraz daha uzun gidiyor. Ben 13 Pro kullanıyorum. İnstagramda dolaşıyorum çoğunlukla günde 2-3 saat geziniyorum, WP'den chatleşiyorum ve konuşuyorum şarjım 2 günü çok iyi çıkarıyor. Şarj döngümü uzatmak için de şarjımın %30'a kadar düşmesini bekliyorum öyle şarja takıyorum. Şarjdayken de maksimum olarak %90'da bırakıyorum. iPhone'da böyle kullanırsanız pil ömrünüzü biraz daha uzatmış oluyorsunuz. Ayarlarda genel bölümünde arka planda çalışan uygulamalar sekmesinden kullanmadığınız uygulamaların arka planda çalışmasını istemiyorsanız oradan kapatabilirsiniz. Piliniz biraz daha uzun gidecektir şimdikine kıyasla.

Şu şarj konularında "1 gün gidiyormuş" gibi cümleler o kadar saçma ki. Ben telefonu 4 gün şarj etmeden kullanabilirim. 3 saatte şarjını 100'den 0'a da düşürebilirim. Kullanıma bu kadar bağlı olan bir konuda öznel deneyimlerin bir önemi yok. Aynı şartlarda aynı şekilde kullandığınızda saatler fark ediyorsa o zaman sorun var denebilir. Telefonu wifi ile kullanmak ile 4g ile kullanmak arasında bile saatlerce fark oluşabiliyor. Wifi kullanımı ile klasik sosyal medya gezmesi yapıldığında 6-7 saat açık ekran süresi veriyorsa sorun yok demektir.

Geri
Yukarı