iPhone 12 Spigen 27W şarj aletiyle hızlı şarj edilir mi?

Darkwalkr

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ben Spigen 27W şarj aleti alacağım. Bu orijinal kutusundan çıkan USB ile şarj edebilir miyim, hızlı şarj destekliyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç ay oldu alalı
29/09/2021 Tarihinde iPhone 12 telefonumu satın aldım. Sorunuza cevap olarak; orjinal kabloyla kullanım sağladığımda da bir sorun yaşamadım hızlı şarj desteği var, siz de kullanabilirsiniz. Aşağıdaki ekteki görselden pil sağlığıma bakabilirsiniz. Bu markanın ürünü kullanılırsa sorun yaşanmayacağı konusunda rahat olabilirsiniz. Belirtmekte fayda var; pil yüzdesi kullanım alışkanlığınıza ve şarj etme düzeninize göre şekillenmektedir. Kullandığınız adaptör ve kablo kaliteli(Tercihen MFI Lisanslı) veya orjinal Apple ürünleri ise %20 - %80 aralığında şarj ettiğiniz sürece pil sağlığınız düzenli olarak şarj etme alışkanlığı kazanıyor ve size daha uzun bir ömür sunuyor. Bu bahsettiğim şey ise telefonunuzun ayar kısmındaki pil menüsünde İyileştirilmiş Pil Şarjı ayarı açık olacak şekilde geçerli olabilir, çünkü ben bu seçenek açık olduğu müddetçe test ettim. Henüz bir sorun yaşamadım.

Telefonunuzu %100 şarj edip; %5 - %0(Şarjı bitirmek) olacak şekilde kullanmaya başladığınızda işler büyük ölçüde değişiyor. Bu konu hakkında daha net bilgi almak için lityum iyon pillerin şarj edilmesi hakkında biraz araştırma yaparak pilinizi tamamen doldurup bitirmek ile sık sık az dolum ile şarj etmek arasındaki farkı daha net kavrayabilirsiniz.

Ek olarak pil sağlığı korumak isterseniz bu konuyla alakalı youtube üzerinde çeşitli pil sağlığını koruma videoları mevcut. Bu videolar size ihtiyacınız olmayan ayarları, uygulamaları ve özellikleri kapatmanız konusunda bilgi veriyor. İsteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre konum, gereksiz uygulamalar, arka planda uygulama yenileme ve benzeri gibi birçok seçenekle özelleştirme yapabilirsiniz. Bu size günlük kullanımda(Yoğun bir kullanıma sahipseniz bu değerler değişebilir.) %5 ile %15'e varan bir pil yüzdesi geri kazanımı sağlayacaktır.

Pil sağlığını koruma hakkında bilgilendirici videolar;

1. Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2. Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
3. Video:

Dosya Ekleri

• IMG_4359.JPG
    IMG_4359.JPG
    179,5 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_4360.PNG
    IMG_4360.PNG
    125,5 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:
29/09/2021 Tarihinde iPhone 12 telefonumu satın aldım. Sorunuza cevap olarak; orijinal kabloyla kullanım sağladığımda da bir sorun yaşamadım hızlı şarj desteği var, siz de kullanabilirsiniz. Aşağıdaki ekteki görselden pil sağlığıma bakabilirsiniz. Bu markanın ürünü kullanılırsa sorun yaşanmayacağı konusunda rahat olabilirsiniz. Belirtmekte fayda var; pil yüzdesi kullanım alışkanlığınıza ve şarj etme düzeninize göre şekillenmektedir. Kullandığınız adaptör ve kablo kaliteli(Tercihen MFI Lisanslı) veya orijinal Apple ürünleri ise %20 - %80 aralığında şarj ettiğiniz sürece pil sağlığınız düzenli olarak şarj etme alışkanlığı kazanıyor ve size daha uzun bir ömür sunuyor. Bu bahsettiğim şey ise telefonunuzun ayar kısmındaki pil menüsünde İyileştirilmiş Pil Şarjı ayarı açık olacak şekilde geçerli olabilir, çünkü ben bu seçenek açık olduğu müddetçe test ettim. Henüz bir sorun yaşamadım.

Telefonunuzu %100 şarj edip; %5 - %0(Şarjı bitirmek) olacak şekilde kullanmaya başladığınızda işler büyük ölçüde değişiyor. Bu konu hakkında daha net bilgi almak için lityum iyon pillerin şarj edilmesi hakkında biraz araştırma yaparak pilinizi tamamen doldurup bitirmek ile sık sık az dolum ile şarj etmek arasındaki farkı daha net kavrayabilirsiniz.

Ek olarak pil sağlığı korumak isterseniz bu konuyla alakalı YouTube üzerinde çeşitli pil sağlığını koruma videoları mevcut. Bu videolar size ihtiyacınız olmayan ayarları, uygulamaları ve özellikleri kapatmanız konusunda bilgi veriyor. İsteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre konum, gereksiz uygulamalar, arka planda uygulama yenileme ve benzeri gibi birçok seçenekle özelleştirme yapabilirsiniz. Bu size günlük kullanımda(Yoğun bir kullanıma sahipseniz bu değerler değişebilir.) %5 ile %15'e varan bir pil yüzdesi geri kazanımı sağlayacaktır.

Pil sağlığını koruma hakkında bilgilendirici videolar;

1. Video:
2. Video:
3. Video:

Ben iyileştirilmiş pil sarjını açtığımda %80 de kalmıyor şarj olmaya devam ediyor bu bir sorun mu yoksa telefonu yeni aldığımdan mı böyle.

Ben iyileştirilmiş pil sarjını açtığımda %80 de kalmıyor şarj olmaya devam ediyor bu bir sorun mu yoksa telefonu yeni aldığımdan mı böyle.
Bu seçenek %80 şarj seviyesini geçmemesi için değildir. Telefonunuzu şarjda bıraktığınızda dolum seviyesi %80’i geçtiği zaman, şarjı %100 durumuna daha geç ulaştırarak yavaşlatmaktadır. Kullanımınıza bağlı olarak telefonunuzdaki yapay zeka; şarj etme alışkanlıklarınızı öğrenip, size pil sağlığınızı koruma konusunda yardımcı oluyor.

Bahsettiğim gibi pil sağlığını korumak istiyorsanız anlattığım yöntemlerle ilerleyebilirsiniz. Bunların haricinde normal bir kullanım sağlarsanız sorun yaşamazsınız. Gönül rahatlığıyla telefonunuzu istediğiniz şekilde şarj edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı