iPhone 13 alınır mı?

1-2 ay sonra telefon alacağım. Aklımda iPhone 13 var 128 GB olanı. iPhone tarafında bütçemi daha fazla yükseltemem. IOS'a geçmek için bütçemi bu kadar arttırdım zaten şu an kullandığım telefon 5 yıllık A7 2018. oyun vs. oynamıyorum çok telefondan genellikle kamera ile işim oluyor ayrıca çok telefona bakan birisi değilim. 60 Hz sorun olmaz muhtemelen zaten şu an kullandığım telefonda 60 Hz. Android tarafında daha iyi seçenekler olduğunu biliyorum ama iPhone çok tatlı gözüküyor tasarım arayüz vs. olsun. Ayrıca bu telefonu alırsam beni kaç yıl idare eder?
S24 ve S24 ve S24. 60 Hz yenileme hızına sahip bir tenekeye bu kadar para verilmez bence.
Ayrıca One UI'in geldiği hal neredeyse iOS kadar akıcı.

Alınır mı alınır. Kullanılır mı kullanılır. Memnun kalır mısınız kesinlikle. Peki 40 bin TL verilir mi kesinlikle hayır. Eğer ben kesinlikle ios istiyorum param da buna yetiyor derseniz sormanızın anlamı kalmıyor zaten. iPhone 13'ün en az 15 bin TL fazlası var. Rekabet edeceği telefonlar S22/23 FE'yken S24 parasına hiçbir mantığı yok.

Gerçi ben S22 (direkt olarak rakibi) dururken de 13 almam.

iPhone 14 kullanan olarak söylüyorum. Alınır. Android gibi değil iOS desteği kesilse bile uzun süre yine dayananacak. Androidler belli 2 3 sene sonra değiştir diyor cihaz. Al geç keyfine bak.

1-2 ay sonra telefon alacağım. Aklımda iPhone 13 var 128 GB olanı. iPhone tarafında bütçemi daha fazla yükseltemem. IOS'a geçmek için bütçemi bu kadar arttırdım zaten şu an kullandığım telefon 5 yıllık A7 2018. oyun vs. oynamıyorum çok telefondan genellikle kamera ile işim oluyor ayrıca çok telefona bakan birisi değilim. 60 Hz sorun olmaz muhtemelen zaten şu an kullandığım telefonda 60 Hz. Android tarafında daha iyi seçenekler olduğunu biliyorum ama iPhone çok tatlı gözüküyor tasarım arayüz vs. olsun. Ayrıca bu telefonu alırsam beni kaç yıl idare eder?

Sen kararını vermişsin zaten bize pek de diyecek şey kalmamış. Alınır 4 sene daha da götürür başka seçeneğin yok zaten sıfır olarak iPhone tarafında o bütçede.
2. el düşünürsen 12 Pro var o bütçelere. Özellikle kamerada ciddi 13'te olmayan farkları barındırıyor. Fotoğrafçılığa önem veriyorsan düşün derim.
Yurt dışı 15 Pro - 15 Pro Max de alabilirsin ki bence en mantıklısı bu.

Son düzenleme:
Sen kararını vermişsin zaten bize pek de diyecek şey kalmamış. Alınır 4 sene daha da götürür başka seçeneğin yok zaten sıfır olarak iPhone tarafında o bütçede.
2. el düşünürsen 12 Pro var o bütçelere. Özellikle kamerada ciddi 13'te olmayan farkları barındırıyor. Fotoğrafçılığa önem veriyorsan düşün derim.
Yurt dışı 15 Pro - 15 Pro Max de alabilirsin ki bence en mantıklısı bu.

Android S23 iOS tarafında 13 arasında kaldım. İki telefon arasında donanım farkı olduğu doğru ama zaten ben donanım gerektirecek bir işlem yapmayacağım. iPhone 13 aldım diyelim 4 yıl hiç kasmadı bu süre S23 için 5-6 yıl olmaz gibime geliyor.

Android S23 iOS tarafında 13 arasında kaldım. İki telefon arasında donanım farkı olduğu doğru ama zaten ben donanım gerektirecek bir işlem yapmayacağım. iPhone 13 aldım diyelim 4 yıl hiç kasmadı bu süre S23 için 5-6 yıl olmaz gibime geliyor.

13 parasına S24 var. 7 yıl güncelleme alacak.

Gibinize gelmesin S23 5-6 yıl sorunsuz gidecek cihaz. Ayrıca S23 ile iPhone 13'ten çok daha keyif verecek telefon bu 4-5 senede. Artık Android daha stabil. Ben sana iPhone 13 4 yıl götürür dedim, 4 yıl boyunca keyif alarak kullanırsın demedim ki evet güncellersen iPhone 13'ü en geç 2 sene sonra kameranın eskisi gibi çekmiyor oluşu, iOS işletim sisteminin saçma sapan Bug'ları, hataları pil sağlığının hızlıca eskiyip değişim alarmı vermesinden de anlayacaksın. Gece bir fotoğraf çektiğinde 13, S23'ün yanında çamur gibi çekecek 3-4 sene sonra. O zaman ayrıca kameralarda kim bilir kaç X telefoto kullanacağız veya belki ekran teknolojileri 120Hz'in de üzerine çıktığında sen iPhone 13'te daha telefotosu bile olmayan kamerayla ve 60Hz ekranınla mücadele vereceksin. Bunları göze alıyorsan buyur bomboş iPhone 13 seni bekler kafede havanı yaparsın o havayı da S23 ile yapamazsın :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı