iPhone 13 alınmalı mıdır?

frknbarbar

Hectopat
Herkese iyi Sosyaller. Daha önce hiç iOS cihaz kullanmadım. İlk kez iPhone alacağım. iPhone 13 almayı düşünüyorum ama yakın zamanda da 14 çıkacak. Sizce 13 almak için yanlış bir zaman mı? 14’ü beklemeli miyim?

iPhone 14 100 dolar daha pahalı çıkacak diye söylentiler var. O yüzden bekleyip beklememek tamamen bu farkı karşılayıp karşılamayacağınızda. Yine de beklemeye değer en kötü 1 ay içinde lansman yapılır zaten.

@botstepz 100 dolar pahalı çıkması Türkiye kullanıcıları için bir anlam ifade etmez. Oradaki gibi küçük bir meblağ değil. Burada 13 ve 14 serisi arasındaki fiyat farkı epey fazla olacaktır.

Evet farkındayım tahminen 25K-26K civarlarında çıkış yapacak. Yine de arkadaşın bunu karşılayacak bütçesi varsa şu anki plana göre kesin 1 sene daha uzun ömürlü olacak ve üstüne 1-2 özellik daha kazanacak. O yüzden beklemekten zarar geleceğini düşünmüyorum. Zaten lansman %99 Eylül ayında yapılacak.

Paranız varsa da yoksada 14'ü bekleyin varsa zaten yenisini alırsınız yoksa 14'ü bekleyin ki 13'ün fiyatı düşsün. Arada pek bir fark olmaz para olarak da bence olmaz ama sonuçta o 14 ve illa bir yenilik vardır gibi düşünün telefonunuz daha uzun ömürlü olur.

Apple 2-3 senedir sadece kamerayı /işlemciyi iyileştirip çentiği küçültüyor. Bari 14 serisi doğru düzgün bir tam ekran. Bence onu bekleyin (parasını gözden çıkartın) .

Geri
Yukarı